Jaki monitor LCD za 950zł

Dobry monitor 17’’ musi miec:

  • wysoki kontrast min. 500:1

  • duże katy widzenia min. 160stopni

  • jasność na poziomie 280cd/m2

  • krótki czas reakcji poniżej 8ms lub poniżej 16ms(jeśli będziesz grał w gry i filmy oglądał lub nie), pamiętaj niekiedy producenci podawają czas reakcji grey to grey, to jest kolejny bajer marketingowy

  • złącze DVI(jeśli chcesz żeby obraz z karty graf. nie był kompresowany tak jak w D-sub)

  • dodatkowe możliwosci, czyli regulowany panel(jesli czytasz tekst to możesz przerzucić ekran, tak żeby było wygodnie)

  • gwarancje 3letnia door to door

  • klasa monitora powinna być min. II, ale możesz sam przetestować ile ma uszkodzonych lub gorących pikseli/subpikseli

  • norme TCO 99, norma TCO 03 to bajer marketingowy i nią sie nie kieruj

Ja polecam monitory Samsunga. Ale innych marek(dobrych) też są dobre…

Wystarczy, że przeczytasz sobie artykuł

http://www.nvision.pl/forum/lofiversion/index.php/t23340.html

Popieram Mateusza, ma rację tylko obecnie można do 1000zł dorwać już LCD z kontrastem na poziomie 1400:1 a newet 1600:1.

No i co z tego? Myślisz, że kontrast jest najważniejszy? Przeczytałbys podany przeze mnie artykuł to miałbys chociaż jakies pojecie o monitorach LCD.

A gdzie napisałem że kontrast jest najważniejszy ?? Nawiązałem tylko do posta kolegii.

Uparłes sie, że za 1000 zł kupisz dobry monitor LCD, na pewno wątpliwej jakości i na 100% z matrycą TN(TFT), a nie wiem czy wiesz jakie ona ma wady.

Kontrast jest równie ważny. Czytałem gdzieś o tym, że zwiększa on różnicę pomiędzy kolorami, co powoduje że oczy się mniej męczą czy coś… wysoki kontrast nadaje głębii koloru, można mówić wtedy o prawdziwym czarnym kolorze, a nie odcieniu szarości…

Jasność monitoru powinna być niska, bo szkodzi to naszym oczym najbardziej. A jasność na poziomie 200cd/m2 wystarczy każdemu w domu…

Monitory z matryca TN(TFT) są dobre… Te z inną matrycą mają więcej poważnych wad jak wysoki czas reakcji ok 30-50, albo niskie kąty widzenia.

Jedyna cecha która je wyróznia(matryce inne niż TN) to wysoka jakość obrazu… A nie przesadzajmy za ok. 900 - 1000 zł można kupić w miare dobry monitor o dobrych parametrach np Samsung 711MP. Co prawda ma on tylko złącze D-Sub i S-Video, to jednak przy dobrej karcie graficznej utrata jakości obrazu w porównaniu ze złączem DVI jest niewielka…

Koleś się uwziął na te inne matryce poza TN i uważa że tylko one są warte uwagi. Troche przesadza…

http://mva.pl/?kategoria=51&id_kategorii=2&top=51 ----- Tutaj jest również warty przeczytania artykuł o LCD… Są tam podane zarówno plusy jak i minusy każdego rodzaju matryc LCD oraz wszystkie informacje o LCD.

Może Tommekx przeczyta i zmieni opinie na temat LCD, bo ja ten link co dał czytałem i jak dla mnie to nic nowego sie nie dowiedziałem…

Powiem jedno, miałem do czynienia z monitorem Samsunga za ok. 1300zł (pół roku temu)i miał wszsytkie dodatki jakie by się przydały(regulowany monitor o kazdy kąt, głośniczki itd) był to 17" monitor i był rzeczywiście porządny i oparty na matrycy TN…

dawidd3 za dobry monitor 19’ trzeba wydać przynajmniej 1500zł. Mówimy tutaj o jakimś klasowym sprzęcie, który jest dobry pod każdym względem a nie tylko pod kilkoma. Co do 17’ to tutaj trzbe wydac przynajmniej te 1200\1300zł. Te Monitory nie są najgorsze co podajecie, ale nie są to też jakieś cuda. 950zł na monitor LCD - spoko, ale nie do dynamicznych gier ani oglądania filmów z całą rodziną. Takie jest moje zdanie.

Przy czasie reakcji 8ms?? Do dynamicznych gier za mało, no wiesz co. To co mają powiedziec osoby które 2 lata temu kupiły monitory LCD z czasem 20ms?? Czas reakcji na poziomie 8ms powinien wystarczyc…

dawidd3 przeczytaj tenże artykuł, a później możesz wciskac swoje swoje brednie innym uzytkownikom.

http://www.nvision.pl/forum/lofiversion/index.php/t23340.html

Ps. Nie bede sie wypowiadac już na ten temat, bo to co miało byc powiedziane to kazdy powiedział. A poza tym i tak nie mam zamiaru przekonywac do swojego zdania niektórych użytkowników, którzy i tak nie mają zbyt dużej wiedzy na ten temat.

Szkoda słów… :hahaha: Człowieku miałeś ty kiedyś jaki monitor LCD? Ciekawych informacji można sie tutaj dowiedzieć.

A słyszałeś o takim czyms, że matryce TN i np MVa nie porównuje sie pod zwględem czau reakcji matrycy?

A jeśli już tak bardzo chcesz pórównaniu to przyjmuje się, że

25ms S-IPS = 16ms TN = 12ms PVA

Mam nadzieje, że się wypowie jakiś moderator, bo ten temat to normalna kompromitacja.

A czytałes ten link który ja wrzuciełem?? Nie, tam więcej pisze na ten temat… Umiejętność czytania ze zrozumieniem nie jest trudna wierz mi :wink:

Cytuje “Wszystko było by fajnie gdyby nie … szybkość działania matrycy. Rozpiętość granicznych przejść kolorystycznych w pixelach jest bardzo duża. Efektem tego mogą być czasy reakcji sięgające prawie 100 ms w skrajnych wypadkach. Jednak nie należy tego demonizować. Nie taki straszny ten diabeł jak go malują.”

Teskt dotyczy matryc MVA i MVA Premium

"Jednak czas reakcji jest jak na dzisiejsze możliwości monitorów bardzo niski i wynosi aż 50 ms. " — Matryce S-IPS

A może proponuje przeczytać tytuł tematu. Ja zaproponowałem monitory do tej kwoty jaka jest podana w tytule. Także nie rozumiem tych bezcelowych dyskusji??

dawidd3

Proponuję jednak poczytać podane linki.

I proszę o merytoryczne wypowiedzi.

OTy-kosmos.