Jaki monitor?


(Grzegorzs00) #1

Witam

Chciałbym kupić monitor LCD 15 calowy najlepiej na allegro do 360zł. Interesuje mnie monitor w miarę dobry żeby wytrzymał ze 2 lata. Ponieważ przez ten czas złoży się sumę wystarczającą na dobry markowy 17 calowy monitor. Obecnie mam monitor CRT LG Studioworks 563N i zaczyna sie walić więc zależy mi na tym żeby w mirę szybko kupić nowy.

Z Góry Dzięki


(Djkilof) #2

Kupno takiego monitora, za taką kasę to totalna strata pieniędzy bo taki monitor będzie miał bardzo ale to BARDZO słabe parametry... Kup na razie jakiś CRT i dozbieraj trochę więcej na jakiś lepszy LCDek.


(Grzegorzs00) #3

Właśnie chyba tak zrobię więc jaki monitor CRT polecilibyście mi najlepiej na allegro.


(system) #4

http://allegro.pl/item220257872_19_sams ... _w_wa.html

samsung bardzo dobre monitory crt.

polecam również LG FLATRON

http://allegro.pl/item218989256_flatron ... iwice.html


(Draakus) #5

:shock:

chyba żartujesz CRT na kineskopach Sony Trinitron lub MITSUBISHI DIAMONDTRON np IIYAMy

np.

http://www.allegro.pl/item221093914_sup ... _p790.html


(Djkilof) #6

Kup jakiś monitor, który ma odświeżanie przynajmniej 85 a najlepiej 100 i będzie OK.


(Grzegorzs00) #7

Dzięki Wszystkim coś się kupi :smiley:


(Janek Max) #8

CRT bardzo psują oczy bo emitują więcej promieniowania od LCD.Jest to jeden z istotniejszych wpływów na męczenie wzroku człowieka. Inna kwestia, że jakieś tanie, beznadziejne LCD-ki dają obraz rozmyty, nieostry itp. co też może wzrok męczyć.Najbardziej opłacalne jest postawienie sobie wokół monitora paru kwiatków zielonych które ściągną na siebie promieniowanie i zmniejszą jego intensywność.Innym sposobem jest postawienie sobie przed monitorem Agatu - kamień szlachetny.Który "zabija" wszelkie promieniowania z monitora jak i Telewizora.


(system) #9

nice i jeszcze pewnie dowadniać kwatki jakimś zraszaczem (spryskiwaczem) :-P.

zapominasz bracie że nowsze monitory mają ograniczoną emicję promienowania o którym piszesz (Low Radiation).


(Draakus) #10

owszem emitują więcej promieniowania ale oparte na dobre klasy podzespołach nie psują wzroku wiem coś o tym mam od 6 lat iiyam-ę vision master pro 410 jeden z najlepszych monitorów CRT wydałem kupę kasy na niego ale nie żałuje ani złotówki i śmieszą mnie posiadacze LCD wiecznie mówiący coś o smużeniu, coś o wypalonych pikselach, coś o czerni przypominającej szarość, coś o żenująco wąskich kątach widzenia i tak można wymieniać do wieczora. Jednym słowem uważam LCD za spektakularny krok wstecz.