Jaki możeci mi zasilacz polecić z mojej top 5 marek

Witam

Tym razem mam trochę nie typowe pytanie jak na forum, bo wyszukałem se dzisiątki fajnych marek zasilaczy i chciałbym

żebyście mi może i jakiś wybrali tani 550w z tych marek.

Oto moje TOP 5 marek:

  • OCZ

  • Corsair

  • Silver Power

  • PCPower&Cooling

  • CoolerMaster

Do ceny mniejwięcej 320zł (najwyżej te +20zł jak byłoby coś warto zakupu)

Podaj resztę sprzętu, bo nie wiem jak mocnego zasilacza szukać.

Chcesz zasilacz modularny (odpinane kable), czy jest Ci to obojętne?

płyta główna Gigabyte GA-970A-D3 AM3+

karta graficzna: Radeon HD 7700 OC Edition

procesor: Amd Phenom II x4 965 BE

obudowa: SilentiumPC Gladius m40 Pure Black

Ram: GoodRAM DDR3 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9

Do tego sprzętu spokojnie wystarczy markowe 400/450W.

Jak chcesz coś taniego, to weź np. OCZ CoreXStream 500W lub High Power Element Plus 500W.

Z nieco droższych zasilaczy możesz się zainteresować np. Bequiet L8 430W lub Corsair CX430M.

A jak będe miał zamiar robić OC procka, ram, karty (chyba że to nic nie zmni)

A jak będe miał zamiar robić OC procka, ram, karty (chyba że to nic nie zmni)

Procek po OC nie weźmie więcej niż 140-150W, karta nie więcej niż 110W. Reszta sprzętu, czyli dyski, pamięci itp. nie weźmie więcej niż 30-40W.

Cały zestaw pod obciążeniem nie powinien wziąć więcej niż 300W.

Nie lepiej by było wziąć XFX Core 550W? Taniej, a za zaoszczędzone pieniądze możesz dokupić chłodzenie CPU

Nie kupuj zasilaczy z czarnych list http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Polecam OCZ

patryq991 ,

Poleciłbym Ci zasilacz, ale nie z Twojej listy - XFX Core 550W. Obciążalność linii +12V to aż 528W, co daje Ci duży zapas. Dodatkowo po rejestracji na stronie producenta masz 5 lat gwarancji. Minusem jest to, że nie jest modularny i nieużywane kable trzeba upchnąć w obudowie.

Odnośnie tej tabeli wyżej i zasilaczy XFX - co prawda nie ma jej na tzw. białej liście, ale ta marka jest dobra i bardzo popularna w konfiguratorach komputerowych (wybor-komputera-zestawy-komputerowe-t267420.html)

Dokładnie, XFX Core jest oparty na konstrukcji Seasonic’a - porządny i markowy zasilacz. :slight_smile: