Jaki najlepiej sprawdzi sie Antyvirus?

Mam pytanie jaki najlepiej miałbym wybrać antyvirusa? Na razie używać Nortona Internet securiti który dostałem ze sterownikami do kompa. On był na 60 dni i za 2 dni kończy mi się więc co polecacie?

Z bezplatnych avast lub avira a z platnych kaspersky.

Polska język trudna język.

Osobiście polecam programy firmy gdata. Zwykłemu użytkownikowi w zupełności wystarczy sam antywirus bez dodatków typu firewall, antyspam i inne anty-szanty. Roczną licencję np gdata notebook security można kupić w połowie ceny kaspersky internet security, a pakiet gdaty jest dużo bardziej rozbudowany i skuteczniejszy.

Comodo Internet Security

Z płatnych KIS 2010 lub angielską 2011 (na dniach będzie i polska).

Comodo internet Security (antywirus i firewall, ewentualnie dla bardziej doświadczonych HIPS i Sandbox), Avira… Avastowi jakoś do końca nie ufam. Mówię oczywiście o darmówkach, bo od lat używam tylko takich.

Kaspersky niestety spowalnia kompa (mowa o wersji 2011). Mimo wyłączenia filtru/skanowania www to i tak spowalnia wyświetlanie się stron internetowych i to znacząco. Dodatkowo ma z tysiąc różnych zabezpieczeń ale non stop mieli dysk i podczas tego mielenia mój komputer klatkował i to dosyć poważnie. Gorąco nie polecam bo o ile do wersji 2009 był to czołowy program, to od wersji 2010 do obecnej jest to jakieś nieporozumienie. Tylko błagam nie piszcie, że nie potrafię go ustawiać, bo miałem wersje kasperskiego od 7.0 do 2010 i jakoś chodziły, chociaż przy problemach z wersją 2010 kupiłem…g-datę 2010. Była to najlepsza decyzja bo spośród płatnych antywirów jest on bardzo dobry w wykrywaniu wszystkiego, nie zajmuje prawie ramu swoimi 2 procesami i co najważniejsze-nie spowalnia netu ani kompa w widoczny sposób jak inne potrafią. Ma to co trzeba czyli -antywirus,zabezpieczenie rejestru,zabezpieczenie plików autostart i systemowych,skanowanie rootkit i innych śmieci (lider w wykrywaniu),skanowanie maili,www i to wszystko w 1 pakiecie antywirusowym za śmiesznie małe pieniądze (najtańsza oferta z płatnych jaką widziałem, no może poza bitdeffenderem 2010). Aha drobne uwagi-1 raz po instalacji programu, jak uruchomisz ponownie kompa to wszystko będzie wolno chodziło bo antywirus musi się cały zaktualizować i trochę to trwa i nie należy się przejmować, bo potem chodzi niezauważalnie a system uruchamia się szybko (nie tak jak w przypadku kasperskiego). Druga uwaga to taka, że ja bym nie używał filtrowania www z phishingiem dodatkowo, bo niestety moduł skanowania ruchu sieciowego, jak w każdych antywirach, spowalnia net i to dosyć wyraźnie. Wystarczy, że będziesz miał włączony sam moduł strażnika rezydentnego a phishing Ci niepotrzebny (każda przeglądarka ma wbudowany antyphishing obecnie) a skanowanie www z kolei zastąpi sam tradycyjny skaner rezydentny. Jeszcze ostatnia uwaga-poczekaj na polską wersję 2011 bo ma wyjść wkrótce i wtedy kup. Pakiet internet security zawiera tak naprawdę dodatkowo firewall i antyspam,kontrola rodzicielska dlatego nie warto go kupować, bo firewalla ma comodo bardzo dobrego darmowego lub outpost free. To tyle w tym temacie

Trafiłeś z tym problemem, jak kijem w mrowisko. Każda pliszka swój ogonek chwali. Ja używam Kasperky IS 2010 i jestem zadowolony. U mnie usługi Kaspersky’ego są domyślne i takie ustawienie mi wystarcza. Każdy antywirus może namieszać. Kaspersky’ego używam od wersji “6” i jak do tej pory miałem dwa fałszywe alarmy. Pierwszy raz był to poważny przypadek, bo dotyczył systemowego explorer.exe. Wtedy jednak byłem żółtodziobem. Nie jest tak strasznie, jak pisze “suchmen”. Ja po prostu radzę ci trochę poczytać o antywirusach i wybrać jednego i tylko jednego z nich. Mało piszą: Czym się kierować? Kieruj się możliwościami antywirusa do jego ceny oraz wymaganiami, jakie musi spełnić twój komputer. Masz nowy sprzęt (tak wynika z tego co napisałeś), więc wszystko pójdzie. A jak jesteś zadowolony z Nortona, to przy nim zostań!

Comodo Internet Security

Osobiście polecam Kaspersky Internet Security. Używam go od ok 5 lat od wersji 6.0 i nigdy Mnie nie zawiódł. Natomiast wielokrotnie pomógł u mojej koleżanki którą niestety ale lubią wirusy :slight_smile: Sprawdzałem także inne ale kaspersky to jest to co wg Mnie najlepiej się sprawdza choć tak jak napisał kolega wyżej podobnych tematów jest dużo i niestety są to tematy rzeka… każdy ma swój gust i własne doświadczenia w tym zakresie więc ile ludzi tyle różnych zdań będzie na temat tego który najlepszy.

To ja nie wiem-może mam za kiepski sprzęt dla kasperskiego…

Polecam Comodo Internet Security, nie zżera zasobów i ma wszystkie potrzebne narzędzia. Nie mniej jest oczywiście ważna dobra i bezpieczna przeglądarka, jak Firefox czy Opera.

@suchmen - myślisz że komuś będzie się chciało czytać taki elaborat?

A moze po prostu wykup licencje jesli Twoj Norton okazal sie skuteczny i wygodny w obsludze… po co kombinowac, skoro wiadomo ze czesto lepsze wrogiem dobrego… ?

avast jest dobrym antywirusem.

Polecam Nortona - u mnie sie sprawdza juz od 1,5 roku

Tak właściwie to polecam niezwykle rozbudowany, intuicyjny i łatwy w obsłudze oraz konfiguracji pakiet Smart User Suite a.k.a. Brain. Doskonale sprawdza się u mnie od kilku lat, gdata antywirus instaluję raz na jakiś czas po to żeby skontrolować działanie Brain.

Wedlug mnie najlepszy jest NOD32

Jak dla mnie liderem jest NOD32. Duża skuteczność, niskie wymagania, żyć nie umierać. (płatny).

avast lub Kaspersky - te są najlepsze. NOD32 też jest w porządku.

Ale podobno najlepszym jest SOPHOS - tyle że jest tylko dla firm i trochę kosztuje…

Ja osobiście polecam Nortona, korzystam od kilkunastu miesięcy.