Jaki najlepszy typ myszki dla grafika?


(matfeusz) #1

Witam

Zakupiłem laptopa Lenovo Y550 teraz chce dokupić do niego myszkę. Tylko zastanawiam się czy kupić bezprzewodową czy z kabelkiem. Słyszałem, że bezprzewodowa nie jest precyzyjna i dla grafików zalecana jest z kabelkiem? Prawda to czy fałsz?

Może macie jakieś fajne myszki godne polecenia? Cena nie gra roli ale w granicach rozsądku. :wink:


(Kstarski) #2

przy dobrej jakości sprzęcie może być też bezprzewodowa, byle by 2,4Ghz

a poza tym to dla grafika jest tablet a nie myszka :stuck_out_tongue: jeśli myszka to patrz na liczbę DPI żebyś miał dużą czułość


(Redzi84) #3

Kup sobie koniecznie laser o wysokiej rozdzielczości a jeśli chodzi o kabel to możesz na nim oszczędzić. ale w przypadku tak małych odległości od kompa to nie ma znaczenia oby, jak napisał kstarski 2,4 Ghz

a jeśli chodzi o tablet to każde narzędzie ma swoje przeznaczenie porządna myszka też jest niezbędna przy pracy


(matfeusz) #4

zdecydowałem się na bezprzewodową... może podacie jakieś ciekawe modele do około 100zł?


(Aleksander) #5

Przez internet nie polecam - z doświadczenia. Co prawda nie jestem grafikiem, ale amatorsko bawię się w obróbkę zdjęć i dla mnie, oprócz tego co powiedzieli koledzy, (czyli laser, duża rozdzielczość, 2.4GHz) jest jeszcze jeden bardzo istotny parametr - myszka musi pasować do ręki. Przez internet tego nie sprawdzisz. Jeśli myszka jest nie dopasowana do ręki - kończy się to bólem śródręcza, nadgarstka i czasem palców. Polecam więc wizytę w sklepie, gdzie jest duży wybór "myszek" :slight_smile:


(MaRa) #6

Logitech, Microsoft. Z innymi różnie bywa odnośnie jakości.


(Marcinadam) #7

Jeżeli ma być dla grafika to WACOM. Można kupić osobno myszkę, z tym że są one drogie, ale dobrze leżą w dłoni i są bardzo precyzyjne.


(Aleksander) #8

Wszystko fajnie, tylko kolega chce myszkę do 100PLN. Z takimi pieniędzmi o WACOMie zapomnij. W sumie nie będzie łatwo nawet z laserem - tu musiałbyś zwiększyć budżet minimum o 50PLN... w sumie bardzo trudno będzie Ci wybrzydzać.


(Marcinadam) #9

Jeśli potrafisz czytać ze zrozumieniem, to byś widział, że napisałem "one są drogie".

Inną sprawą jest kwestia ogólna odnośnie ceny za laser.


(matfeusz) #10

dobra... a powiedźcie mi co najtańszego mogę kupić ponad te 100zł a dobrego?

Czyli mówicie, że dobre są myszki firmy WACOM , jakie konkretne modele?


(Marcinadam) #11

Wacom wypuszcza myszki pod konkretną generację tabletu, równocześnie. Np. Myszka od serii Intuos3 nie będzie działać z tabletem Intuos4.

Jako samodzielne urządzenie może być stosowana. Obecnie możesz kupić 2 modele.

1 - od serii Intuos3 ok. 185zł

2- od serii Intuos4 ok. 285zł

Kiedyś można było jeszcze kupić inną, ale teraz technika poszła do przodu, więc myszka jeśli jest to tylko z celownikiem i to w zestawie z tabletem do CADa.

Możesz się też rozejrzeć za laserówkami od Razora. To są podobno dobre myszki dla graczy, a skoro są dedykowane im, to i precyzję mają większą.


(Aleksander) #12

Zapewniam Cię, że potrafię czytać ze zrozumieniem. To Ty nadinterpretujesz. Przy okazji nie możesz sobie odpuścić próby obrażenia mnie. Czujesz się wtedy wielki?

Równie dobrze Tobie mogę zarzucić tę przypadłość - kolega bardzo wyraźnie napisał, jaki ma budżet. Nie doczytałeś, czy nie zrozumiałeś?


(Marcinadam) #13

b/k