Jaki napęd Blu-ray, HD DVD czy DVD-RAM?

Ostatnio zastawiam się nad kupnem nowego kompa jednak dręczą mnie pewne wątpliwości. Ostatnio dość dużo się mówi o nowych płytach HD DVD oraz Blue-ray.

Tu jest moje pytanie jaki napęd kupić patrząc przyszłościowo. I czy napędy np. Blue-Ray normalnie będą odtwarzały zwykłe DVD i CD bo chyba HD DVD już nie czyż nie?? Prosiłbym aby mi to po krótko przedstawić i doradzić co do modelu. Z góry dziękuję.

Teraz to się nie opłaca kupować napędów blu-ray. HD-DVD przegrało wojnę więc ten format już upadł i go nie będzie. Bierz porządną nagrywarke DVD, a blu-raya dokupisz jak nagrywarki będą chodziły po 400zł

Najbardziej przyszłościowy jest Blu-ray. DVD-RAM - bez komentarza…

Teraz trochę teorii:

Blu-ray

DVD-RAM

HD DVD

Co masz konkretnie na myśli ?

Dokładnie.

Za kilka lat napędy Blu-ray będą w cenie dzisiejszej nagrywarki DVD.

Jeszcze długo napędy Blu-ray nie będą miały zastosowania w domowym PC, dlatego szkoda pieniędzy na niego.

Zanim cokolwiek będzie nagrywane na płytach Blu-ray (filmy, gry) i wejdzie to do codziennego użytku, jak obecnie płyty DVD, to minie jeszcze ładny okres czasu.

Dopiero co czasopisma komputerowe przerzuciły się na wydania z płytami DVD (niektóre przypomniały sobie o istnieniu płyt DVD-DL), a gdzie tam do Blu-ray.

Wydaje mi się, że powoli nadchodzi era DVD-DL (kiedyś jedna płyta kosztowała 30zł. Teraz można dostać już za 10zł. w hipermarkecie. Za niedługo zapłacimy za nią kilkadziesiąt groszy).

Dobrą nagrywarkę DVD kupisz teraz w cenie 100 zł.

Chodziło mi o to, że płyty DVD-RAM są przestarzałe, powoli się je nagrywa, są mało popularne, nie wszystkie napędy i nagrywarki je obsługują itd.

Mamy pierwsze, choć niewesołe skutki rynkowego zwycięstwa formatu Blu-ray nad technologią HD DVD. Według doniesień ceny napędów Blu-ray w ciągu ostatnich tygodni skoczyły z 300 do nawet 400 dolarów. Powód? Brak konkurencji ze strony konkurencyjnej technologii, która jeszcze niedawno walczyła o prymat z Blu-ray’em…więcej na … http://www.komputerswiat.pl

Nie ma w ogóle sensu kupowac napedu Blu-ray. Ale jesli juz naprawde chcesz to polecam: Nagrywarkę LG GGW-H20L (nagrywanie w formatach Blu-ray DVD i CD, odczyt formatów: Blu-ray, HD DVD, DVD, CD) Cena, ok. 1000 zł.

Lub napęd HD DVD i Blu-ray (nagrywa w formatach DVD i CD) LG GGC-H20L za ok 800 zł.

To kolejny dowód na to, że pakowanie się teraz w napęd Blu-ray nie ma żadnego sensu.

Technologia ta nie będzie miała jeszcze długo żadnego zastosowania w domowym PC.

według nie trzeba jeszcze poczekać ze 3 lata zanim BD stanieje

Również pojemność nowych krążków nie byłaby w pełni wykorzystywana.

na razie nie ale zobacz w jakim tempie wzrasta pojemność płyt z grami, wszystkie nowe tytuły są już na dvd-fl

Tak więc jak tak bardzo mówicie, że DVD-RAM jest stare. No więc jaki rodzaj DVD byłby mocny (szybko odczytywał płyty i w miarę nagrywał)??

Prosiłbym też o podanie jakiegoś modelu, który macie lub polecilibyście.

pioneer 215d

nec ad7200s

Ja mam (od 3 dni) Samsunga SH-S203N - jestem z niej zadowolny. Przetestowałem ją z LG GSA-4167B i przy kopiowaniu z płyty CD na dysk był blisko 3 razy szybszy od LG.

i za pewne był 3 razy głośniejszy :wink:

pioneer dvr-215d jest cichy, szybki i nie awaryjny :wink:

Oj mylisz się, ponieważ ku mojemu ździwieniu Samsung był cichszy od LG, nawet podczas intensywnej pracy. Widać tutaj duży postęp w tej technologii.