Jaki naprawdę CICHY notebook?

Zawsze przeszkadzało mi włączone chłodzenie, kilka razy z tego powodu zmieniałem notebooka. I zamierzam po raz kolejny :confused:

Na obecnym D420 włącza się niedługo po włączeniu, bez forsowania cpu.

Nie chodzi o to, aby wiatrak był cichy, ale o to, aby włączał się wyjątkowo rzadko i szybko wyłączał. Lepiej, żeby włączał i wyłączał się często, niż żeby bzyczał cały czas.

Dodatkowo ma mieć rozmiary do 13", matowa matryca.

Co polecacie?

Dzięki

Kup netbooka to zapomnisz o szumie z komputera…

Sorry ze podepnę sie pod temat.

A jakiego byś zaproponował? Właśnie przymierzam sie do zakupu netbooka. Tak jak autor tematu mam juz dość obecnego laptopa i uciążliwego hałasu. Myślałem nad msi u100 (np. 404PL) lub asus eee pc 1005HA (wersja M lub H) tylko nie wiem czy obudowa połyskowa zda egzamin i czy netbook nie będzie się ciągle brudził i rysował.

z netbook’ów to Dell Inspiron Mini 1210

ma 12" matrycę (niestety błyszczącą) ale zastosowano w nim całkowicie pasywny system chłodzenia

:arrow: recenzja Dell Inspiron Mini 1210

ja bym jednak czekał na konstrukcje oparte na Atomie N450 :slight_smile:

Używam Samsunga N130 i jestem bardzo zadowolony z niego, chciałem kupić Asusa na Atomie ale marną miał klawiaturę.

Kiedyś miałem Fujitsu z Transmetą. Nie miał wiatraka, ale z procesorem 800 działał jak 300.

Miałem też subnotebooki, ale są jednak dla mnie zbyt małe. Pomyślałem, że mógłby mieć więcej niż 13", tylko żeby nie włączał się ten wiatrak!

Dziś posmarowałem procesor pastą chłodzącą, zobaczymy, czy zadziała, bo jak na razie jest gorzej niż było :twisted: (wchodzi na najwyższe obroty bez żadnego obciążenia)

Aha, nie chciałbym, żeby był dość drogi, mogłaby to być konstrukcja stara, nie używam gier i nic wymagającego, dużo piszę i chce mieć cieszę!

Mój brat ma jakiegoś Asusa, białego, z panoramicznym i błyszczącym lcd, i w nim wiatrak włącza się na jakiś czas na parę sekund. Chyba to lepsze niż ciągłe buczenie.

Dodane 14.01.2010 (Cz) 23:46

Wiatrak się nie włącza?

Oczywiście, że włącza ale pracuje bardzo cicho i w czasie stresu nie zrywa się obrotami.

Odświeżam, bo nadal szukam czegoś małego z chłodzeniem pasywnym… :slight_smile:

Zmieniam kryteria: może być matryca błyszcząca, ale rozmiar jak najmniejszy, 9-11".

Dzięki! :slight_smile:

Nokia Booklet 3G

http://pclab.pl/art40880.html

Pasywny, obudowa z alu, matryca 10,1’’ 1280x720 jak przy większych matrycach.