Jaki netbook? msi, samsung?

Witam,

zastanawiam się nad kupnem netbooka. W oko wpadł mi jedynie MSi Wind u100 a dokładniej 404pL, oraz Samsung nc10. Nie biorę w sumie nic innego pod uwagę. Wiadomo bebechy mają w sumie te same, aczkolwiek po testach widziałem, że samsung chodzi ciszej niż MSi - ale to mało znacząca różnica. Mieliście może styczność z którymś z nich? Chciałbym zainstalować sobie na nich Windowsa 7 oraz jakiegoś Linuksa. Wind ma chyba jakieś wsparcie dla Linuksa bo wkońcu prowadzi również sprzedaż z tym OS, a jak wygląda sprawa nc10? Jak Linux daje na nim radę? Może wiecie coś na ten tamet?

Aha i jak wygląda sprawa z użytkowaniem obydwu netbooków? Wycierają się może oznaczenia diod na obudowie?

pozdrawiam i dziękuję za jakiekolwiek odp.

MSI odradzam, a samsunga nie znam. nie wiem czemu wybrałeś takie firmy.

hmm, z jakiego względu odradzasz MSi?

Mam MSI, dobre netbooki i odpowiedni bios pozwala na podkręcenie Atoma :slight_smile: Nic się nie wyciera.

U Mnie w domu były dwa MSI tylko inne modele duża awaryjność na zmianę były oddawane do serwisu, począwszy od pękania obudowy przy zawiasach, karta wifi się wieszała do wymiany, nie działająca kamerka, wejścia usb, żeby to jeden to się zgodzę że przypadek ale dwa? i czytałem o nich na innych forach podobne problemy, ale wybór należy do Ciebie.

a nie lepiej poszukać czegoś na atomie serii Z w których bateria trzyma niemal 2 razy dłużej niż w atomach N’kack

hmm, nie no mam na wydanie na netbook max 1500zł plus jakieś grosze ew :wink: Uważam że to i tak sporo jak na taki komputer;-) No i cały czas się zastanawiam co będzie lepszy rozwiązaniem. Na uwadze mam również to iż dziś w MM jest drugi produkt połowę taniej, więc za jakieś 1450 mógłbym mieć nc10. A winda z 1500 w komputroniku ;>

pzdR.

A może HP?

http://www.vobis.pl/oferta/mininotebook … _n270.aspx

Polecam jednak Asusa http://www.allegro.pl/item684862221_asu … rakow.html . W teście PC World dostał 4/4 odznaczenia (najlepszy zakup , najlepsza wydajność , najlepsza opłacalność i wybór redakcji) .

P.S.Widziałem gdzieś ostatnio netbooka z geforcem 8800m z tego co pamiętam . Tyle , że był duużo droższy bo kosztował bodajże coś ok.2,5k .

nie, asus konkretnie mi się nie podoba. Wygląda jak zabawka dla dzieci :wink: a HP z tego co czułem to strasznie się na nim pisze, wiadomo że to kwestia przyzwyczajenia ale nie odpowiada mi. A co do tych testów w tych gazetach to wiadomo, każda ma swoje testy i różnie wychodzą :wink:

Dlatego postawiłem na samsunga albo msi.

pzdR i dziękuję.