Jaki nowy dysk do 640 GB

Witam wszystkich :slight_smile:

Prosiłbym o pomoc w wyborze nowego dysku a raczej o rade.

Chciałbym kupić nowy dysk wielkość to tak od 500 do 640 GB, i tutaj chciałbym spytać jakie dyski polecacie a które należy omijać szerokim łukiem :slight_smile:

z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

Polecamy w większości Samsungi F3 500GB, odradzamy Seagatey, WD może jeszcze być.

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

Polecamy w większości Samsungi F3 500GB, odradzamy Seagatey, WD może jeszcze być.

Chcesz mój 7200.11, bo chodzi jak ruski wentylator.

Tylko i wyłącznie Samsung, jeżeli zależy Ci na bezawaryjności. W żadnym wypadku WD - te dyski sypią się niesamowicie. Do Seagate też nie mam zaufania.

O niestety przepraszam ale o bezawaryjność i samsung to 2 rożne sprawy.

Nie wymądrzam się ale pracując w sklepie widzę co się dzieje!! sprzedajemy mniej więcej tyle samo dysków samsunga WD czy Seagate. i co wraca na gwarancji? SAMSUNG (pomijając ostatnia wpadkę Seagate który wypuścił serie uszkodzonych dysków)

Seagate i WD to ogólnie najszybsze dyski i to trzeba brać pod uwagę. cenowo odpowiednie modele się dużo nie różnią wiec wybór pomiędzy producentami zostaje czystym trafem przypadku bądź upodobań do firmy. Sam używam WD od zawsze i jeszcze mi się żaden nie uszkodził.

w necie znalazlem zgodzilbym sie z tym gosciem samsungi nie sa swiete i niezniszczalne

Dodane 31.08.2009 (Pn) 12:34

Zdecydowanie najbardziej awaryjne są WD-ki, drugie miejsce zajmują Seagate (chociaż ostatnio sporo ich się sprzedaje i awaryjność jakby mniejsza), zniszczony Samsung to teraz stosunkowo rzadka rzecz. Zgodzicie sie ???

Mówimy o Samsungach od serii F1, Seagateach od serii 7200.11 i 7200.12 oraz nowsze serie WD (typu AAKS czy AALS).

Wcześniejsze Seagatey faktycznie słynęły ze swojej jakości, ale ostatnie serie podkopują autorytet marki, a tę sytuację wykorzystuje Samsung, którego dyski nie dość że tanie to jeszcze szybkie (F3 obecnie najszybsze dyski w tym segmencie) i bez większych wpadek z awaryjnością.