Jaki odtwarzacz DVD wybrać do 500zł?

Jaki odtwarzacz DVD wybrać do 500zł?

Moje wymogi.

  • Musi PRACOWAĆ CICHO i nie przenosić dźwięków Dvd-romu na głośniki.

  • wyjście HDMI, aux (żeby podłączyć Microlaby solo7c).

  • Czytać poprawnie DivX oraz napisy .txt , sub, srt, str stratatata itp. itd.

  • Najlepiej żeby odtwarzał rmvb i x264 (słyszałem ze nie które to odtwarzają) lecz nie jest to koniecznie, a nawet mało ważne, tylko tak przy okazji jak coś :stuck_out_tongue:

  • Możliwość ustawiania wielkości napisów, rodzaj czcionki itp.

  • Ma wyświetlać filmy Divx na całym ekranie ( a nie jak u mojego ojca na kinie za 1000zł mały kwadracik na środku ekranu i za nic nie można tego zmienić)

  • i jeszcze coś co jest ważne a przeoczyłem wiec jak coś to pisać…

Mam stary odtwarzać DVD Philipsa, kupiłem go w Realu dawno temu , wygląda jak PRLlowski odkurzacz, - CZYTA WSZYSTKIE DIVX i każde możliwe napisy, obraz jest na cały ekran, możliwość ustawienia wszystkiego, no ale niestety ostatnio zaczął pracować strasznie głośno, bardzo wysoki dźwięk od którego męczą się uczy. Chciałem kupić coś bardziej dla wymagających. Mam nadzieje że za 500zł znajdzie się jakiś co spełnia wsyzstkie moje wymogi i będzie lepszy od mojego starego. Proszę o propozycje poparte jakimiś dowodami, linki itp.

Polecam tego Bellwood’a. Mam u siebie już 4 letniego KoRR’a. Pomimo nazwy jest to jednak bellwood, i do tej pory śmiga że aż miło! Wszystko czyta, jest cichutki, potrafi powiększać napisy. A co do AUX to możesz kupić przejściówkę, i normalnie podłączyć :wink:

Ja polecam dwa modele Fergusona:

http://www.allegro.pl/item540072632_dvd … szawa.html tego mam osobiście, opis nizej ;]

http://www.allegro.pl/item540071890_fer … szawa.html to nowszy model tego wyżej odtwarzający divx hd 720p ale ma inne menu także się nie wypowiem bo nie testowałem

Apropo tego pierwszego i wymagań:

-Pracuje cicho w zasadzie niesłyszalnie (sprzęt oparty głównie na czesciach sony i philipsa)

-posiada wyjście hdmi i inne… nie posiada jedynie optycznego wyjścia dzwięku…

-czyta wszystkie divixy bez żadnych pasków itp… jak to bywa przy np wiwach i bellwodach i filmach w rozdzielczosciach 720x… i 706x… gdzie ekran składa się z pionowych widocznych pasków ;]

-odtwarzanie rmvb i x264 – niestety takie odtwarzacze jeszcze nie istnieją ;]

-posiada oczywiscie mozliwosc zmiany wielkosci napisów, zmianę koloru a nawet przesuwanie napisów względem filmu jak się rozchodzą !!

-odtwarza filmy na całym ekranie ;]

Dodam że oparty jest na bardzo dobrym procesorze… posiada także port usb 2.0 pod które podłączamy np pendrive lub zewnętrzny dysk z filmami i bez problemu bez przycięć oglądamy je przez usb ;] Większość odtwarzaczy posiada usb ale w formacie 1.0 i nie da się po nim oglądać filmów (między innymi wiwy i bellwody).

A propo tego drugiego modelu który proponowałem ale nie posiadam…

różni się on zastosowanym procesorem dzięki któremu jest w stanie odtwarzać divixy w hd 720p ale tylko divixy nie mylić z mkv itp… ;]

Ale za to z tego co czytałem ma zupełnie inne menu i jest ono trochę gorsze.

http://www.ceneo.pl/;0151524377-10.htm#productOpinions

z jednej strony ok, z drugiej nie :frowning:

edit.

znalazłem mój odtwarzacz.

http://www.ceneo.pl/88095

to coś takiego, nie wiedziałem ze to jeszcze sprzedają, kupiłem go parę lat temu.

coś cena wysoka.

I właśnie chciałbym coś lepszego i bardziej nowoczesnego od tego.

Przeczytałem te opinje i z tym dts-em to jeszcze dziś sprawdzę…

Płyt audio nie odtwarzałem także nie wiem nic a propo zawieszania się tak jak pisze tam jedna osoba… ale w końcu nie do tego jest dvd…

A narzekanie na brak odtwarzania filmów w 1280 i narzekanie po co jest skaler jak nie czyta hd… jest śmieszne bo skaler nie ma nic wspólnego z odtwarzaniem materiałów hd ;] A ogólnie po włączeniu skalera faktycznie polepsza się trochę obraz na telewizorze ;] przynajmniej na moim fullhd…

apropo ograniczenia plików nawet w sumie o nim nie wiedziałem a mam sporo plików na pendrivie…

Mi tam lotto czytanie 1000000 plików z pendrivów itp,

Chodzi mi głównie:

  • Oglądanie filmów - wszystkie Divxy, napisy, super obraz itp.

  • Słuchanie muzyki- musi mieć dobrą jakość dźwięku, najlepiej jeszcze 3D w głośnikach stereo. Microlab solo7C.

  • Ciche i poprawne działanie, czyli żeby się nie zacinał.

a czy DTS ma znaczenie w 2.0 ?