Jaki PC polecacie? help

Witam!

Mam zamiar zakupić sobie (w końcu) nowy komputer.

Głównie będzie służył do grania (chciałbym, aby nowości obsługiwał na najwyższych detalach i jeszcze przez jakiś czas dało się grać bez problemu, na dość wysokich ustawieniach w nowe gierki), korzystania z Internetu, oglądania filmów i słuchania muzyki… nic więcej.

Chciałbym, abyście zaproponowali mi już gotowe PC (jakoś nie za bardzo mi się uśmiecha składanie… zresztą średnio się na tym znam). Najfajniej byłoby, gdybyście podali linki np. do allegro, gdzie będę mógł sobie obejrzeć ten PC, który polecacie.

Piszę do Was z tą prośbą, po po prostu niektórych parametrów sprzętu nie rozumiem… nie jestem kompletnym laikiem, ale nie chciałbym kupić jakiegoś badziewia, bo nie zwróciłem uwagi na jakieś parametry techniczne.

Cena PC? Myślę, że tak góra ze 2,2zł.

W tej chwili to co mnie interesuje i co chciałbym aby się znalazło w nowym kompie to:

Procesor: Intel CORE 2 QUAD Q9300 4x2.5 GHz

Płyta: GIGABYTE GA-P35-DS3L

Karta graficzna- Geforce 9600 GT 1024MB- dobry wybór?? Bo przede wszystkim przemawia do mnie to że ma 1GB pamięci… ale oczywiście trzeba jeszcze patrzeć pewnie na jakieś inne parametry o których nie mam pojęcia… polecacie tą kartę?

Dysk- na pewno 32MB i 500GB albo nawet 750GB… raczej Samsung albo Seagate, chyba, że polecacie coś innego.

Pamięć RAM: Myślę, że teraz 4GB to minimum przy kupnie nowego kompa. Najlepiej wybrać chyba RAM Kingstona, albo Good Ram… najlepsze dwie firmy… może się mylę?? Mam też pytanie: DDRII czy III?? I ile MHZ? i czy patrzeć jeszcze na cos innego.

W sumie, rozpisałem to tak, jakbym szykował się na składanie kompa, ale tego nie chcę… może moglibyście polecić już złożonego kompa, który posiadałby wmontowany podobny sprzęt, albo całkowicie inny, ale który możecie mi z czystym sercem polecić?

Ps. Mam stary monitor 17 calowy… jest nieostry itd, ale da się z niego korzystać i jeszcze nie jest najgorzej… ma około 8 lat. Czy da radę podłączyć do do tego nowego sprzętu?

Pozdrawiam i mam nadzieję, że ktoś mi pomorze coś wybrać.

CRANK127 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

lepiej bierz 4780

dysk bierz Seagate

4 Gb to dużo, myślę że 2 Ci wystarczy na spokojnie

co do proca to bierz c2d, w Q nie warto teraz inwestować

Co do grafy to spokojnie 512 Ci wystarczy. Jak będą gry, które w pełni wykorzystują 1GB to proc będzie za słaby.

Polecam Palit GF 9600GT 512MB

Wystarczy poszukać

jeśli chodzi o ddr II czy III to DDR2 jest lepsze:

1.DDR3 ma wyższe timingi w porównaniu do DDR2

2.W tej chwili są za drogie

3.DDR3 ma napięcie 1.5 V, a DDR2 ma chyba 1.8 czyli tu jedyny plus DDR jest taki że ma mniejszy pobór energii.

jeśli chodzi o monitor to pójdzie ale z przejściówką z DVI na D-Sub zazwyczaj dołączana jest do karty graficznej przejściówki tego typy

witam,

jeśli nie planujesz korzystania z systemu 64-bitowego, to 4 GB RAMu to za dużo, systemy 32-bitowe obsłużą najwyżej 3 GB :slight_smile:

dlaczego nie opłaca się w nie inwestować? Dlaczego nie q?

Jeśli nie zajmujesz się obróbką grafiki, montowaniem filmów itp. to quad raczej nie będzie Ci potrzebny, ponieważ nie wykorzystasz jego mocy. :wink:

a kupienie na zapas?? Z myślą o tym, aby ten PC dawał radę z kolejnymi nowościami w najbliższym czasie??

jak chcesz nadążyć za najnowszymi grami to kupuj Radeona HD4870 za 750 zł bo generalnie to będą bardziej się zmieniać karty graficzne. Procesor E7200 wystarczy na najnowsze gry przez 2 lata (zresztą we wrześniu ma się wydać 2 cz. Crysis Warehead). Pamięć 4 GB starczy na 3 lata więc na full detalach komp będzie dobry.

No i taki komp długo ci posłuży no i oby nie mieć zasilacza no-name.

Witam.

Takie szybkie pytanie:

Czym się różni ta karta:

GAINWARD HD4870 512MB DDR5 PCI-E 4870 BOX DX 10.1

-http://www.allegro.pl/item401111649_gainward_hd4870_512mb_ddr5_pci_e_4870_box_dx_10_1.html

od tej:

SAPPHIRE HD4870 512MB DDR5 4870 512 MB DX 10.1

-http://www.allegro.pl/item402778786_sapphire_hd4870_512mb_ddr5_4870_512_mb_dx_10_1.html

oprócz tego, że ceną??

Wstępnie, szukając po aukcjach u jednego ze sprzedawców na allegro złożyłem sobie kompa, jakiego chciałbym mieć:

Płyta główna MSI P45 NEO2-FR INTEL P45 SOCKET 775 340zł

Procesor INTEL CORE 2 DUO BOX E8500 3.16GHz 6MB 1333 MHz 500

Karta graficzna GAINWARD HD4870 512MB DDR5 PCI-E 4870 BOX DX 10.1 765

RAM 4GB A-DATA EXTREME 1066+ 2x2GB 1066MHz CL5-5-5-12 310

Dysk SEAGATE 500GB ST3500320AS SATA II 32MB 3+2 LATA GW 200

Zasilacz CORSAIR Power Supply VX550,ATX,550W,PS2 225

Obudowa OBUDOWA RAIDMAX NINJA BLACK LUB SILVER OKNO 3WENT 190

RAZEM 2530

Wyszło coś takiego…

Chwilę później, znalazłem taki zestaw do kupienia:

http://allegro.pl/item407108638_rewelacja_gigabyte_p45_e8500_ati_hd4870_4096_ddr2.html

Co myślicie o tym zestawie?? Mogę kupować?? Polecacie mi go?? W sumie wszystko mi pasuje… no może oprócz płyty głównej, ale na jakieś ustępstwo drobne można pójść. Co o tym sądzicie?

http://allegro.pl/item407108638_rewelac … _ddr2.html

Nawet, nawet ten sprzęt. Tylko HDD i napęd mogłoby być lepsze.

Ja bym go nie brał, mimo iż ogólnie nie jest zły, ale zawsze można mieć lepiej. Co nieco bym pozmieniał(dysk, napęd, pamięci też zapewne no i płyta a nawet zasilacz też ; ).

a co myślicie o tym?? na aukcjach u jednego sprzedawcy znalazłem to wszystko… być może (jeszcze nie wiem), że staniałaby możliwość, aby złożyli mi takiego kompa… jeśli nie, to kupiłbym to wszystko (za przesyłkę płacę tylko 1 raz) i poszukał jakiegoś informatyka w śród znajomych, który złożyłby mi to wszystko… Sam wolę się nie bawić.

Tylko teraz tak… co myślicie o cenach poszczególnych podzespołów??

Ram może być, czy szukać czegoś innego?

No i dysk… niektórzy są z tego modelu zadowoleni inni nie… sam już nie wiem. Brać go, czy też szukać czegoś innego??

Samsung F1 640GB 16MB Cache 211zł

PowerColor HD4870 710zł

Pioneer DVR-215D 75zł

CoolerMaster Elite RC331 110zł

MSI P45 Neo2-FR 369zł

E8400 425zł

Corsair 750TXEU 750W 299zł

2x2GB OCZ Reaper 1066 349zł

Razem: 2548zł

Ja bym to tak przynajmniej widział ale nie musisz się z tym zgadzać :stuck_out_tongue:

Wszyscy polecacie zasilacz Corsair z niższej półki.

Corsair 750TXEU 750W - po co 750W? . Autorze nie kupuj zasilacza Corsair z literką T w nazwie

Corsair Power Supply VX550,ATX,550W,PS2 225. Ten jest jeszcze gorszy, Autorze nie kupuj zasilacza Corsair z literką V w nazwie

Kup zasilacz Corsair z literką H. Polecam konkretnie super produkt według profesionalnego benchmark.pl:

http://new.benchmark.pl/index.php/testy … /1212.html - kosztuje 320zł

lub mocniejszy i droższy o 70zł:

http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_ … ,id,31689/

Coś ci się pod kopułką przewraca jeżeli sądzisz, że TX jest jakąś nędzną wersją Corsair’a, zresztą różnica między nimi to jakieś 30zł. TX ma więcej mocy większy zapas a co za tym idzie będzie cichszy(jeżeli jakiś jego minus to brak odpinanych kabli).

CRANK127 , złóż kompa w apollo.pl, a oni sami go złożą i jak kupisz dodatkowo jakiegoś Windowsa to Ci go zainstalują razem ze sterownikami, oczywiście to za darmo.

I osobiście zgodzę się z propozycją maniekz i ewentualnie jak chciałbym oszczędzić (a chciałbym :slight_smile: ) wybrałbym:

ten sam dysk tyle że 320GB

HD4850

tańszą płytę (chociażby foxconn p35a-s) jeżeli nie planowałbym CrossFire

e7200

Corsair 520 (z umiłowania do odpinanych kabli :slight_smile: )

2GB RAM’u, a model w zależności od tego czy bym chciał kręcić (a chciałbym) jakiś goodram pro, transcend czy coś takiego

Teraz więc zasadnicze pytania, czy chcesz wydać tyle kasy, czy zaoszczędzić trochę (wiadomo, kosztem wydajności, ale nie jakości w tym przypadku) i czy dopuszczasz możliwość w przyszłości oc lub CrossFire?