Jaki PC polecacie? help

Panowie, spokojniej:) Jak chcecie się pokłócić, który zasilacz jest lepszy, to zamiast obrażania się nawzajem, użyjcie odpowiednich argumentów, które podeprą waszą tezę. :slight_smile:

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Wezmę wszystkie pod uwagę. Zaraz biorę się za ponowne składanie (już na apollo.pl) i zobaczymy, co tym razem wymyślę. Najprawdopodobniej PC, będę zamawiał w czwartek, więc jeszcze trochę czasu mam.

Adalbert - myślę, że za jakiś czas będzie trzeba pomyśleć o Crossfire, więc raczej płytę kupowałbym już z ta myślą.

Tak jak ktoś wcześniej napisał, raczej procki staną w miejscu jeśli chodzi o wymagania gier, ale karty to już co innego, więc za jakiś czas to będzie konieczność, a nie chciałbym za 3 lata wymieniać kompa… lepiej dokupić drugą kartę;)

A co myślicie o tym, aby na zapas kupić Quad’a zamiast Duo?? 10GhZ, a 6,3 to jest jednak różnica… wiem, że w tej chwili nie wykorzysta tego żadna gra, ale może lepiej pomyśleć już o tych za parę lat?? Czy taki tok rozumowania nie ma sensu?

:lol: facet Corsair TX 750W jest dlatego tani, bo nie ma odpinanych kabli, w Corsairze HX 520W płaci się za odpinane kable.

Corsair TX750W ma cichszy wentylator od HX 520W bo jest on 140mm, a HX 520W ma wentylator 120mm.

Jakość Corsaira TX 750W jest tak samo bardzo dobra jak Corsaira HX 520W, sprawność taka sama, stabilność napięcia też.

Ilość linii +12V nie ma tu nic do gadania.

Tak po za tym miałem oba zasilacze w rękach, bo montowałem je w paru zestawach i wiem jakie mają stabilne napięcia.

Mam pytanie…

Wpisałem na apollo.pl HD4870 i wyskoczyły mi jakieś 4 karty… czym one sie różnią, bo mi ich sama nazwa nic nie mówi:/??

http://www.apollo.pl/store/21/b64:SEQ0ODcw

Czym? Ceną, naklejką i pewnie wyposażeniem.

Wstępnie ja to widzę wszystko tak:

  1. Nagrywarka DVDR Pioneer DVR-215DBK SATA OEM Black 74.90

  2. [ATX] Obudowa CoolerMaster Elite 331 black-silver RC-331 b/z 110.00

  3. [sATA2] Dysk Samsung 640GB 7200 16MB HD642JJ 211.00

  4. Zasilacz Corsair CMPSU-750TXEU 750W 299.00

  5. Pamięć DDR2 2x2GB PC8500 1066MHz OCZ Platinum EPP CL5 OCZ2P10664GK 310.00

  6. [iNT][775] Płyta MSI P45 Neo2-FR 369.00

  7. [775] Procesor Intel Core 2 Duo E8500 3,16GHz 6MB BOX 485.00

  8. [PCIE] Karta Radeon HD4870 PowerColor 512MB AX4870 512MD5-H 710.00

RAZEM: 2568.90

i jak?? Co o tym myślicie?

Zastanawiam się cały czas, czy nie lepiej zainwestować od razu w 4 rdzenie… ??

CRANK127 , aby kupić quada, to wypadałoby wziąć 45nm taktowane podobnie do e8x00, które są już dość drogie, a przez jakieś 2 lata i tak nie odczułbyś różnicy, bo częstotliwości na rdzeniach się nie dodaje. Już lepiej teraz zaoszczędzić i wziąć porządny dwurdzeniowy 45nm procesor, a za 2 lata, za tę różnicę co zaoszczędzisz wsadzisz sobie 4rdzeniowego.

Te karty obecnie są referencyjne, czyli różnią się głównie pudełkiem i naklejką na chłodzeniu. Mogą się różnić czasem gwarancji i wyposażeniem pudełka.

Zestawik ok, a w 4-ry rdzenie zainwestujesz jak będą wykorzystywane(w dużo większym stopniu) i potrzebne tobie bo jak na razie to są zbyteczne(wocb).

Jeżeli nie chcesz oszczędności (takich jak pisałem na poprzedniej stronie) to jak dla mnie zestawik całkiem spoko.

Ok, Ok;) Czyli wstępnie kupuje coś takiego…:slight_smile:

Ram i Dysk w porządku?

Co do oszczędzania… oczywiście, najlepiej byłoby, aby kupić jak najtaniej coś dobrego… stwierdziłem jednak, że w moim przypadku kupno komputera to wydatek raz na parę lat i przez te kilka lat, chciałbym mieć jakąś lepszą maszynę, która trochę dłużej pociągnie nowości:) Zresztą, najprawdopodobniej wezmę Pc na raty… wstępnie miało być 2000zł, wyszło 2,5k, a wezmę jeszcze nowy monitor… trochę kosztować to będzie, ale będę już pomykał na nowym, całkiem dobrym sprzęcie:) a raty powoli się spłaci.

Więc teraz, mam do Was jeszcze jedną prośbę… Pomóżcie mi wybrać odpowiedni monitor:).

Od pewnego czasu, mam na oku monitorki Gateway z matrycą Samsunga… wcześniej chciałem kupować 22 calowy monitor, ale teraz widzę, że 24 calowy, jest w podobnej cenie co kiedyś 22…

Co myślicie o tym: http://allegro.pl/item404386773_piekny_gateway_24_hdmi_full_hd_1080p_fv_gw36m.html??

To jak, może ktoś ma jakieś informacje do tego monitora, co podałem link lub zna jakieś inne godne polecenia…??

Nie będę zakładał nowego tematu, bo po co:)

No nawet, nawet ten monitorek.

Na pierwszy rzut oka wygląda właśnie bardzo fajnie, ale jestem ciekawy, czy ktoś mógłby napisać o nim coś więcej. Może ktoś użytkował właśnie ten model??

Również najwyżej mogę napisać że “Na pierwszy rzut oka wygląda właśnie bardzo fajnie”. Matryca Samsunga, więc nie jest źle, no i te dodatkowe funkcje różne śmieszne… Raczej będziesz zadowolony. :slight_smile:

Gwarancja jest tez bardzo fajna:) Muszę ją jeszcze przejrzeć dokładnie i jak nie będzie żadnych “drobnych druczków” to pewnie pozostanę przy tym monitorze.

Jestem teraz na etapie wybierania klawiatury i myszy do nowego PC:) Pytać się już nie będę co wybrać (chyba, że bardzo chcecie Coś polecić, to OK:) ), ale chciałem się dowiedzieć, czy lepiej kupić bezprzewodowy zestaw, czy jednak z kablem??

Słyszałem wiele różnych opinii i teraz sam nie wiem…

Myszka a4tech x-750 (tylko propozycja, jest jeszcze kilka dobrych myszek :slight_smile: )

A co do klawiatury to zwróciłbym uwagę na wielkość entera.

Jednak mam jeszcze pytania…

Najbardziej z zestawów: klawiatura- mysz, zainteresował mnie ten zestaw:

http://allegro.pl/item408711470_zestaw_klawiatura_i_mysz_logitech_mx3200_od_ss.html. :slight_smile: Drogi, ale jak już mam coś kupować, to na lata, a klawiatury zazwyczaj starczają na laaata.

W opisie aulcji, napisane jest, że bateria wytrzymuje 6 miesięcy :o i teraz moje pytanie do Was (mogę je napisać do sprzedawcy, ale odpowiedź dostanę pewnie dopiero jutro, a ja chciałbym dzisiaj złożyć zamówienie na apollo.pl):

-po 6 miesiącach mam sobie kupić nową baterię, czy można je jakoś ładować… jeśli trzeba kupić, to jaka to bateria i ile kosztuje…

-bezprzewodowy zestaw?

-czy rzeczywiście 6 miesięcy trzyma bateria??? Mówię tutaj o użytkowaniu sprzętu około 7-10h dziennie …

  • kupować? :?:

http://www.logitech.com/index.cfm/keybo … &cl=ca,en#

“6 AA alkaline batteries” - sporo, więc może faktycznie starczyć na dość długo (chociaż w 6miesięcy bym nie wierzył). Jak Ci padną te baterie (a w zasadzie są to ogniwa) to idziesz do sklepu i kupujesz za kilkanaście złotych nowe. Możesz rozważyć kupno ładowarki i pojemnych akumulatorków AA (polecam http://www.ceneo.pl/707213 + http://www.pentagram.pl/produkty/bateri … inity_2600) i ładować jak się rozładują.

bezprzewodowy zestaw

http://www.allegro.pl/item405871190__kl … 00dpi.html

U mnie używane są od ponad roku, ponad 11h/dziennie:

mysz - a4-tech x-750BF

klawa - a4-tech x-7 g600

Kupowałem je osobno, ale jestem zadowolony z tych zakupów.

@down

Prawdopodobnie nie ma jakiegoś sprzętu na stanie, i jak im dojdzie to zarezerwują dla ciebie. - Taka jest moja opinia.

Słuchajcie… wziąłem tego kompa na raty w Apollo.pl. … Będę sobie spokojnie spłacał przez rok, a dzięki temu, że nie wydam całej kasy d razu kupię sobie jeszcze nowy monitor:). Mam jednak kolejne pytanie…

Miałem otrzymać telefon w ciągu 2h konsultanta z “Żagla”, jednak nic takiego nie miało miejsca… teraz zastanawiam się dlaczego…

W wiadomości, którą dostałem z apollo, jest napisane coś takiego:

“Nasz konsultant po otrzymaniu potwierdzenia rezerwacji towaru ze sklepu Apollo Sp. z o.o. skontaktuje się z Panią w celu dokończenia procedury zawierania kredytu.”

czy po złożeniu zamówienia mam jeszcze w jakiś sposób mam je jeszcze potwierdzić???

Jaka ostateczna lista podzespołów, które zamówiłeś?

Apollo musi sprawdzić czy wszystkie rzeczy ma na stanie, dopiero wtedy zatwierdzą to zamówienie.