Jaki pendrive do Visty

widac że jestem nie w temacie… czym jest ready boost?

http://www.microsoft.com/poland/technet … rt025.mspx

Złączono Posty : 15.01.2007 (Pon) 7:13

to nie jest możliwe, aby kożystać z ready bost, można wykożystać tylko jedną pamięć przenośną :stuck_out_tongue:

całość można przeczytać w linku który zamieściłem

No właśnie aero, któś tutaj ściemnia :wink:

To in-cd współpracuje z ReadyBost ?? Oj legendy się tworzą :lol:

Niedługo się okaże, że i dyskietkę 3,5" lub kasetę od Commodore można w Ready Boost wykorzystać :lol:

wiesz… nie wiedziałem :slight_smile: teraz juz wiem

Nie:)

Nie polecam wam takich kombinacji… już lepiej sobie dokupić więcej RAMu.

A z resztą 1GB ramu wam nie wystarcza? Gdybym ja tyle miał :stuck_out_tongue:

Tu się z tobą nie zgodzę , jeśli masz 512 mb pamięci ram, jeśli zakupisz pendrivea 512 mb, system chodzi szybciej niż, z kostą 1 giga ramu :slight_smile:

Testowałem, i wiem.

Działanie wersji finalnej Windows Vista Ultimate .

Proc 2.4 GHZ

512 MB ram.

Start systemu

45 sek.

Wyłączenie kompa

9 sek.

Proc 2.4 GHZ

512 ramu

512 mb pamięci pendrive

Start systemu

36 sek … wynik lepszy niż w xp :stuck_out_tongue:

Wyłączenie kompa

8 sek.

Procesor \

2.4 GHZ

1024 MB ram

Start systemu :

42 sek

Wyłaczenie kompa :

9 sek

Widać dokładnie, że ready bost na kompie z mniejszą pamięcią ram lepiej chodzi, czym więcej mamy pamięci ram, min. 1024 MB, zalecane przez przedstawicieli microsoftu 2 Giga ram, system nie potrzebuje pendriva bo przez niego tak wydajny się nie staje.

Wniosek ??

Ready Bost jest przeznaczony dla osób majacych 512 mb ram

ta… i kłóćcice sie jeszcze o te parę sekund…

Nikt się ie kłóci , podałem jasny przykład … i teraz wiadomo dla kogo ready boost się nadaje jako technologia, a komu nie potrzebna, a poza tym uruchamianie systemu i te sekundy to jedno, sprawność systemu i niezawodność to drugie, i powiem że mając 512 ramu i 512 pamięci przenośniej komp szybciej i stabilniej chodzi niż mając 1 giga ramu

a czy takie zastosowanie jest możliwe w win xp, czy tylko Vista? Btw. Jak oceniacie Vistę w porównaniu do poprzednich systemów? Dobre to?

tylko w Windows Vista :slight_smile:

Dobre i to bardzo :slight_smile:

Sam mam 512 mb pamięci ram, na xp spoko starcza, na viście, chodzi ok, ale trzeba było by więcej, pamięć w zastosowaniu ready bost ma za zadanie działać szybciej niż pamięć ram, toteż na słabszym sprzęcie to wykonuje, i działa lepiej niż pamięć ram, także polecam instalacje visty nawet na sprzęcie z 512 ramu, i prockiem powyżej 1,5 ghz, zastosowanie ready bost , i system chodzi szybciej niż xp, stabilniej, i jest bezpieczniejszy, bynajmniej na razie :smiley:

a windows 2003 to kiedy sie pojawił? Przed czy po viscie? I czemu jakos sie nic lub prawie nic o nim słyszy?

przed Vistą, ale to system serverowy, nie porównuj teraz systemów serverowych jakim jest windows Centro / następca windows 2003 server, od wersji domowych/ nie serverowych jakim jest vista

bo jest systemem serverowym

Witam w pierwszym poście :lol:

Aero:

Nie wprowadzaj w bład ! ready boost ma odciazyc dysk który jest wolniejszy od ramu i od pendriva tez ! Na penie trzymanych jest duzo malych plikow ktorych losowy odczyt z dysku jest woooolniejszy duzo bo glowica musi latac po wielu miejscach - przy jeden 1gb / 2gb te pliki sa w ramie wiec system nie moze wolniej chodzic (co najwyzej wolniej sie bootowac co ci wyszlo przy pendrive wsadzonym - wiadomo - z pena zczytalo szybciej pliki niz dysku)

Lista pendrive’ow KOMPATYBILNYCH (nie chwalcie w ciemno znanych marek bo bedzie brzydka niespodzianka)

http://www.grantgibson.co.uk/misc/ready … e=Kingston

PS. Pytanie brzmi co daje 1gb pendrive przy 1gb ramu ??? Wiadomo - pendrive 70 zl - 1 gb ramu 300+ :frowning:

A znacie takiego …Sony USM 2GB ?

1gb i 4gb sa kompatybilne - wiec pewnie 2gb tez :slight_smile:

jeśli masz 2 Giga of ram, możesz sobie takowy oendrive dokupić, natomiast nie polecam kupować pena 1 giga i poniżej, jeśli masz 2 giga ram, wtedy opcha ready bost nie daje efektu żadnego

Witam! Posiadam pamięć Kingston DDR 1024MB PC-400 CL2.5 (2x512MB), chciałbym kupić pendrive Kingston 1GB USB2 DataTravelerII+/Migo (http://proline.pl/shop.php?prodid=KING+USB+1GB+DT2%2BM).

Gdy podłączyłbym go do komputera i ustawił maksymalną ilość MB dostępnych na pendrive’ie (tj. 1024MB) otrzymałbym zauważalny wzrost wydajności komputera (system, gry, przełączenie wielu aplikacji)?