Jaki pilot do komputera (laptop - ASUS), Win XP?

(A2769661) #1

Chcę kupić pilot do komputera (wraz - oczywiście - z odbiornikiem) tak, by mieć podstawowe funkcje sterowania multimediami - odtwarzanie, pauzowanie, stop, przewijanie, następny czy poprzedni (utwór) w muzyce (korzystam z Foobara2000, jeśli to ma znaczenie) czy filmach (BESTPlayer).

Chodzi mi, oczywiście, o jak najtańszy sprzęt, byleby działał, nie musi mieć tysiąca przycisków, być wielki i mieć mnóstwo funkcji, tyle co powyższe...

Mam laptopa ASUS-a, w Internecie widuję natomiast interesujący pilot ale do HP. Czy działałby po zainstalowaniu sterowników z ASUS-em?

Znalazłem jeszcze inne modele na Allegro, np. ten, ten lub ten.

Miał ktoś doświadczenia z takim sprzętem? Czy np. trzeba celować w odbiornik, czy raczej odbiera bez problemu pod różnymi kątami albo czy Foobar2000 i BESTPlayer da się zaprzęgnąć do pracy z pilotem, itd.?

(kamil_w) #2

Hmmm. Nie napisałeś ile jesteś w stanie przeznaczyć na taki gadżet.

Miałem do czynienia z takimi zabawkami (na uczelni) i muszę przyznać, że te, z których korzystałem bardzo mnie irytowały (traciły zasięg, zacinały się itp itd). Ja multimediami steruję zdalnie nie za pomocą pilota na podczerwień lub bluetooth, ale za pomocą myszki. Wcześniej korzystałem z myszki Logitech VX Nano, a obecnie Logitech Marathon (Nano się zepsuła i nie mieli już jej na stanie w magazynie gwarancyjnym więc dostałem ofertę, że przyślą mi nową z kilku wymienionych przez pracownika BOK). Myszki łączą się z odbiornikiem falami radiowymi, zasię większy niż w przypadku podczerwieni i bluetootha i nie trzeba celować w odbiornik.

W myszkach tych wszystkie przyciski można konfigurować w dowolny sposób (każdy przycisk, prócz lewego i prawego klawisza, można ustawić tak, by odpowiadał za dowolną czynność lub by wywoływał daną kombinację klawiszową - np Ctrl+a).

Zważ na to, że kupując taki sprzęt oprócz pilota dostajesz świetną myszkę :wink: (choć z nano byłem bardziej zadowolony niż z marathona)

(A2769661) #3

Dzięki za odpowiedź, ale właśnie interesuje mnie najtańszy sprzęt (tak do 30 zł - z przesyłką, jeśli mowa o Allegro). Pomyślałem po prostu, że przydałby mi się taki gadżet, ale nie jest to sprawa życia i śmierci. Ciekaw jestem właśnie, jak takie piloty działają w praktyce - w opisie aukcji często zachwalają, że piloty chodzą pod różnymi kątami, no ale wolałbym się spytać nie sprzedawcy, tylko od strony użytkownika, czy właśnie nie ma problemu z gubieniem sygnału, itd.

Za sugestię myszki dziękuję, ale chyba zrezygnuję z tego pomysłu, bo - nie dość, że myszkę mam (ale bez bajerów, niepotrzebna mi inna), to chyba taki klocek trochę niewygodnie trzymać w ręce w powietrzu, prawda?

Ideałem byłby taki pilocik od HP (miałem kiedyś w rękach - mały, ledwie parę przycisków, cieniutki...), tylko wątpię, by współpracował z laptopem innej firmy.

(kamil_w) #4

To jeszcze można inaczej :smiley:

Jaki masz telefon komórkowy? Bo swojego czasu używałem telefonów jako pilotów do komputera (najpierw SE k700i, potem Nokię 68xx). Wystarczyło dokupić za paręnaście złotych odbiornik bluetooth do komputera. W SE od razu miałem możliwość zamiany telefonu w pilot, do Nokii musiałem znaleźć i doinstalować odpowiedni programik (nazwy nie pamiętam). Jak coś, to poszukaj w googlu, czy ktoś już nie zrobił takiego "myku" z twoim modelem telefonu.

A co do tych pilotów to jak już będziesz musiał brać, to nie na podczerwień.

(A2769661) #5

Mam telefon Sony Ericssona obsługujący Bluetooth, więc może taki odbiornik dałby radę, tylko... Jak to teraz zaprogramować, by telefon współpracował z programami do obsługi multimediów w komputerze?

No i druga sprawa - jak szybko będzie padać bateria w telefonie przy cały czas włączonym Bluetoothie?

(kamil_w) #6

W SE k700i miałem tak, że w opcjach bluetootha gdzieś była konfiguracja zdalnego sterowania i tam miałem już kilka gotowych konfiguracji - do prezentacji, do multimediów i do jeszcze czegoś tam. Jeśli chciałem jakąś dodatkową konfigurację musiałem ją stworzyć na komputerze w programie do tego przeznaczonym, a następnie stworzony plik konfiguracyjny przesłać do telefonu.

Co do działania baterii, to ciężko powiedzieć. Jak nie spróbujesz, to się nie dowiesz. A poza tym, to czy cały czas musisz mieć włączony bluetooth? Ja włączałem tylko, gdy z niego korzystałem.