Jaki podać 'powód' podczas wyrabiania dowodu tymczasowego?

Witam

Chcę sobię wyrobic dowód tymczasowy aby nie czekac zbyt długo na egzamin na prawo jazdy ;]

I tutaj moje pytanie: przy wyrabianiu dowodu tymczasowego trzeba podać powód wydania…jaki proponujecie albo jaki podawaliście w sytuacji takiej jak moja żeby było good?

i jeszcze jedno pytanie: czy przy wyrabianiu dowodu tymczasowego wystarczy podpis jednego opiekuna/rodzica?

Witam. Robiłem sobie z 2 miesiące temu i nie pamiętam o żadnym podpisie rodzica, czy powodzie jaki miałem podać. Niczego takiego nie powinieneś się spodziewać. Musisz tylko liczyć się z tym, że dowód będzie miał 2x krótszą ważność (czyt. 5 lat). Możesz zastrzec sobie, żeby ci go wdrożyli dzień po twoich urodzinach (przynajmniej mnie babka o to pytała) i wtedy będzie ważny 10 lat chyba… Idź, zapytaj i najlepiej weź druczek od nich zamiast drukować samemu bo mi kazali taki przepisać. Pzdr

Powód-chęć pójścia z kolegami na piwo w sposób legalny;d

Wyrobienie dowodu tymczasowego dla osoby > 13 r życia wymaga zgody, obecności jednego z rodziców. Normalnie czas oczekiwania na wyrobienie to miesiąc od złożenia wniosku, oczywiście można spróbować to przyspieszyć. Żeby nie było zaskoczenia, jeśli jesteś urodzony / a w innej miejscu niż mieszkasz, przygotuj akt urodzenia, chyba może być odpis.

Art. 34 ust. 3 ustawy z dnia 10 kwietnia 1974 r. o ewidencji ludności i dowodach osobistych (Dz. U. z 2006 r. Nr 139, poz. 993 z późn. zm.),

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 21 listopada 2000 r. w sprawie wzoru dowodu osobistego oraz trybu postępowania w sprawach wydawania dowodów osobistych, ich wymiany, zwrotu lub utraty (Dz. U. z 2000 r. Nr 112, poz. 1182 z późn. zm.),

A powód… np: wyjazd zagraniczny (układ z Schengen)

Skąd ty się o tym dowiedziałeś? Przecież w dniu egzaminu musisz mieć dowód ale oprócz tego musisz mieć ukończone 18 lat także dowód tymczasowy tu nic nie zmienia.

Pozdrawiam!

Właśnie że zmienia bo mając dowód tymczasowy można na jego podstawie ustalic termin egzaminu wczesniej, nawet na dzień po 18 urodzinach…nie mając paszportu ani dowodu tymczasowego trzeba czekać miesiąc czasu po 18nastych urodzinach na wyrobienie dowodu osobistego, później DOPIERO MOŻNA ZACZĄĆ WYZNACZAĆ termin egzaminu państwowego - czyli kolejne 3 tygodnie…u mnie to wyjdzie tak że zamiast mniej więcej mieć 26 - 30 kwietnia egzamin państwowy to wyszłoby około środek czerwca czyli niedość że troche bym pozapominał co zmniejsza moje szanse na zdanie pomyślnie exama to jeszcze bym dostał prawko w wakacje zamiast przed xD