Jaki polecacie antywirus i firewall?

Witam

Chciałem się zapytać o skuteczność i sens instalowania programów NOD32 oraz COMODO Firewall. Czy po instalacji tych dwóch programów mój komputer będzie tak na 99% bezpieczny ? Czy te 2 programy się nie będą kłóciły ? A może znacie jakieś lepsze połączenie ? Czy spowolnią mi one bardzo komputer ?

Proszę o pomoc.

Przeczytaj co napisałem apropo programów antywirusowych wszystkim-najistotniejsze-optymalizacja-cyba91-cz1-t390938.html

Nie będą się kłóciły, nod32 to sam antywirus. A czy spowolnią to zależy od sprzętu, ale comodo jak i nod32 to lekki zestaw i bardzo dobry.

NOD jako antywirus może być. Ale polecam coś typu Internet Security np. Kaspersky(antywirus i firewall). Sam posiadam i jak na razie jestem zadowolony;)

G Data dobry antywirus ale zanim wbijesz na jakąś stronkę to on wszystko skanuje (trochę denerwujące;/)

Tak czy siak jakiś wirus ci się wbije na kompa prędzej przy później. Chcesz mieć bezpiecznego kompa? Polecam Linuxa;)

Ja polecam Norton Internet Security 2010 i w cale nie muli kompa w brew temu co piszą niektórzy. Ja mam 1 GB RAM i u mnie chodzi pięknie .

zależy czy płatny czy darmowy. jeżeli darmowy to Comodo Internet Security w testach firewall ma nawet lepsze wyniki niż płatne alternatywy a antywirus jest też niezły. avast też całkiem niezły tak samo jak avira.

http://www.av-comparatives.org/comparat … main-tests test antywirów

http://www.matousec.com/projects/proact … esults.php test firewalli.

Nigdy nie masz pewności o bezpieczeństwo. Avira (lub inny antywir) + Spybot/Defender + Systemowy firewall wystarczą.

Systemowy firewall niestarczy systemowy firewall ci ataków nie powstrzyma już prędzej niepotrzebny antywirus jeżeli będziesz korzystać z swojego rozumu podczas korzystania z internetu. do comodo czy avasta można jeszcze dodać malwarebyte’s anti-malware. ale zgadzam się z tym że pewności o bezpieczeństwo nie możesz mieć chyba że skorzystasz z programów które będą co restart przywracały początkowy stan systemu (shadow defender dla przykładu) bezpieczniejsze od surfowania po necie na windowsie jest instalacja linuxa na partycji ale to jest troche paprania się jeżeli byś na każde wejście do internetu musiał się przelogowywać. najlepiej korzystaj z rozumu i nie wchodź na podejrzane strony i nie ściągaj rożnych typu pirackich programów cracków itp to będziesz bezpieczny.