Jaki polecacie najlepszy firewall i antywirus

to zależy jakie porty masz pootwierane. Windows worms doors cleaner zamyka tylko te odpowiednie

Z zapór polecam Ci ZoneAlarma. Jest skuteczny. Jego wadą jest to, że trzeba czasami sprawdzać ustawienia programów, które próbowały się łączyć z internetem.

Zbyniek , ta sama sytuacja po twoim poście sprawdziłem u siebie i to samo 3 wiry odinstalowałem Eset Noda ,ale zainstalowałem tego nowego kacpra i jestem pozytywnie zaskoczony ta wersja jest o niebo lepsza lepsza , bo na poprzedniej komp chodził jak inwalida. a jak Norton Internet Security wart uwagi jakie wrażenia ? :wink:

Ja bym został przy nodzie, w końcu w październikowym VB 100 wyciął konkurencję w pień, ale antywirusa nie wystarczy zainstalować trzeba umieć go też skonfigurować i wcale nie jest to trudne biorąc pod uwagę ile postów o tym można znaleźć po różnych forach. Każdy antywirus trochę przepuszcza i to czy coś złapiesz czy nie to w większym stopniu zależny od tego w jaki sposób używasz komputera i od szczęścia niż od programu. Niestety najpierw powstają wirusy, a potem antywirusowe aktualizacje. Jeśli naprawdę będziesz miał pecha to trafisz na jakiś super świeży to żaden program Cię nie ochroni, chyba, że nowy wirus będzie nadbudową starego, wtedy programy wykorzystujące sztuczną inteligencję takie jak nod mają większą szansę żeby zareagować.

Osobiście polecam ashampoo antywirus(płatny ale pół roczny był w Pc Format) a co do firewalla myślę że ashampoo firewall

Z mojego doświadczenie to antyvirus to nod. Z firewalla nie korzystałem chyba że to było jakieś internet security. Ostatnio przeszedłem z noda na Eset Smart Security i jestem zadowolony. Na poczatku blokował mi kilka rzeczy ale to tylko kwestia ustawienia. Teraz wszystko działa jak nalezy. Pozdrawiam i polecam

gwoli sprawiedliwości to te 3 wirusy wykrył mi combofix a kacper też ich nie widział :wink:

nie porównuj combofixa do kasperskiego…

A to ComboFIX jest antywirusem ?

Nie wiedziałem .