Jaki Porcesor kupić?

Witam! Mam zamiar kupić Procesor.

AMD Athlon 64 X2

lub: Intel C2D. Cena do: 1500zł. Napiszcie, który lepszy i dlaczego. Lub podajcie swoje propozycje.

Jasne że C2D jest lepsze od tego Athlona.A jeżeli chcesz wiedzieć dlaczego to zaobacz sobie inne tematy na ten temat na forum

tyle masz na sam procesor ?

Jak bogaty to ma :mrgreen:

Witam!

No to kup Core 2 Duo E6600 za 1200zł - później z dobrym chłodzeniem powietrznym możesz wyciśniesz z niego nawet 3,9GHz, ja wycisnąłem 3,6GHz na Scythe Infinity, ale póki co ustawiłem na 3,2GHz i styka - temp: Idle 32*C, stress 40*C

Przypominam, że domyślnie ma 2,4GHz.

Dlaczego E6600 - a no dla tego, że jest pierwszym z serii z 4MB cache i na rdzeniu Conroe, dwa słabsze E6300 i E6400 mają inny rdzeń i 2 MB cache.

Z kolei E6700 jest tylko podkręcony w stosunku do E6600 i ma 2,6GHz, ostatni z serii X6800 jest godny uwagi ze względu na odblokowany mnożnik, ale technologicznie niczym nie różni się od E6600 tylko taktowaniem 2,93GHz - no ale kosztuje prawie 3 razy więcej.

Podsumowując:

Jeśli Core 2 Duo to albo E6300 (tania wersja) albo E6600 (droga wersja) oczywiście oba należy podkręcać, żeby nie marnotrawić mocy w nich drzemiących.

Remix Dzięki. A Wasze propozycje z procesorami?

Przecież Remix już ci napisał jaki będzie najlepszy procek.

Pozostaje brać E6600

I go właśnie wezmę.

Przecież jak masz 10 tyś to kup lepszego. W twoim temacie o złożeniu kompa ci napisałem bardzo dobrą konfigurację

A co z np. E4300 na Conroe? Podkręca się na 3400 MHz mnożnik 9.

Będą w styczniu.

Witam!

Ale póki co nie ma. Jak będą to będziemy o nich rozmawiać - owszem można czekać, ale na tej zasadzie to możemy poczekać na procesory 45nm.

-EDIT-

Po krótkim zastanowieniu się z Tobą zgadzam Tobi… może jednak warto poczekać.

Czytałeś w ogóle rezenzje C2D Cuadro?!

Gry i programy nijak nie mają jak wykorzystać tych rdzeni, więc teraz kupywanie jego to poprostu bezsens…

Witam!

… dokładnie… najlepiej teraz przy dużych funduszach kupić X6800 z odblokowanym mnożnikiem + chłodzenie wodne i można się bawić w ekstremalne OC :slight_smile:

Czytałem. Ale przecież kolega Neo_Agent chciał komputer przyszłościowy.

dodam - za 10 tysięcy :wink:

woda i ekstremalne OC?

a azot to od czego jest? suchy lód,freon…

Witam!

  1. możesz poprawnie skopiować tekst, jaki napisałem, bo wygląda jakbym zrobił błąd ortograficzny, a nie zrobiłem mam tu na myśli słowo chłodzenie.

  2. Owszem azot, suchy lód, freon… ale to się wiąże z ogromnymi kosztami.

Do zastosowań normalnych jest WC - zbyt bardzo wziąłeś to do siebie.

To normalne czy ekstremalne? Zdecyduj się!

Witam!

Znowu czepiasz się słowa… pisząc normalne mam na myśli podkręcanie przez normalnych ludzi - czyli nas.

Normalni ludzi w swoich normalnych domach, przy pomocy normalnego chłodzenia też mogą ekstremalnie jak na te warunki podkręcić sprzęt.

Podsumowując:

Pojęcie ekstremalne OC można rozumieć dwojako:

  1. Ekstremalne OC przy użyciu niekonwencjonalnych metod chłodzenia (azot, freon, suchy lód) - to dla zapaleńców, fanatyków i zawodowców

  2. Ekstremalne chłodzenie przy użyciu konwencjonalnych metod chłodzenia (powietrze, woda) - to dla amatorów, jednak osiągając bardzo dobre wyniki jak na te warunki.

Pojęcie OC użyte zwyczajnie moim zdaniem oznacza każdą inna formę podkręcania sprzętu… wszak podkręcenie o 100MHz niby też jest formą OC.

Przykładowo podkręcenie C2D do 4GHz na chłodzeniu powietrzem jest ekstremalne, na chłodzeniu wodą już mniej, a na azocie to nic nadzwyczajnego.

Czy teraz jest to już jasne? Nie mam zamiaru więcej tłumaczyć tego, co miałem na myśli, jeśli zostałem źle zrozumiany - trudno. Nie mam też zamiaru się decydować na jedno czy drugie.

To normalne chłodzenie, normalne overclocking. Nie nazywaj tego nawet ekstrimum.

Nie trujmy sobie świąt! Wesłych… :slight_smile: