Jaki Porcesor kupić?

(Czarek1995) #1

Witam! Mam zamiar kupić Procesor.

AMD Athlon 64 X2

lub: Intel C2D. Cena do: 1500zł. Napiszcie, który lepszy i dlaczego. Lub podajcie swoje propozycje.

(Piecu92) #2

Jasne że C2D jest lepsze od tego Athlona.A jeżeli chcesz wiedzieć dlaczego to zaobacz sobie inne tematy na ten temat na forum

(system) #3

tyle masz na sam procesor ?

(Piecu92) #4

Jak bogaty to ma :mrgreen:

(Remix) #5

Witam!

No to kup Core 2 Duo E6600 za 1200zł - później z dobrym chłodzeniem powietrznym możesz wyciśniesz z niego nawet 3,9GHz, ja wycisnąłem 3,6GHz na Scythe Infinity, ale póki co ustawiłem na 3,2GHz i styka - temp: Idle 32*C, stress 40*C

Przypominam, że domyślnie ma 2,4GHz.

Dlaczego E6600 - a no dla tego, że jest pierwszym z serii z 4MB cache i na rdzeniu Conroe, dwa słabsze E6300 i E6400 mają inny rdzeń i 2 MB cache.

Z kolei E6700 jest tylko podkręcony w stosunku do E6600 i ma 2,6GHz, ostatni z serii X6800 jest godny uwagi ze względu na odblokowany mnożnik, ale technologicznie niczym nie różni się od E6600 tylko taktowaniem 2,93GHz - no ale kosztuje prawie 3 razy więcej.

Podsumowując:

Jeśli Core 2 Duo to albo E6300 (tania wersja) albo E6600 (droga wersja) oczywiście oba należy podkręcać, żeby nie marnotrawić mocy w nich drzemiących.

(Czarek1995) #6

Remix Dzięki. A Wasze propozycje z procesorami?

(Błażej) #7

Przecież Remix już ci napisał jaki będzie najlepszy procek.

Pozostaje brać E6600

(Czarek1995) #8

I go właśnie wezmę.

(Piecu92) #9

Przecież jak masz 10 tyś to kup lepszego. W twoim temacie o złożeniu kompa ci napisałem bardzo dobrą konfigurację

(Michal Kolatek) #10

A co z np. E4300 na Conroe? Podkręca się na 3400 MHz mnożnik 9.

Będą w styczniu.

(Remix) #11

Witam!

Ale póki co nie ma. Jak będą to będziemy o nich rozmawiać - owszem można czekać, ale na tej zasadzie to możemy poczekać na procesory 45nm.

-EDIT-

Po krótkim zastanowieniu się z Tobą zgadzam Tobi... może jednak warto poczekać.

(Błażej) #12

Czytałeś w ogóle rezenzje C2D Cuadro?!

Gry i programy nijak nie mają jak wykorzystać tych rdzeni, więc teraz kupywanie jego to poprostu bezsens....

(Remix) #13

Witam!

... dokładnie... najlepiej teraz przy dużych funduszach kupić X6800 z odblokowanym mnożnikiem + chłodzenie wodne i można się bawić w ekstremalne OC :slight_smile:

(Piecu92) #14

Czytałem. Ale przecież kolega Neo_Agent chciał komputer przyszłościowy.

(system) #15

dodam - za 10 tysięcy :wink:

(Wigrus1) #16

woda i ekstremalne OC?

a azot to od czego jest? suchy lód,freon...

(Remix) #17

Witam!

1. możesz poprawnie skopiować tekst, jaki napisałem, bo wygląda jakbym zrobił błąd ortograficzny, a nie zrobiłem mam tu na myśli słowo chłodzenie.

2. Owszem azot, suchy lód, freon... ale to się wiąże z ogromnymi kosztami.

Do zastosowań normalnych jest WC - zbyt bardzo wziąłeś to do siebie.

(McDracullo) #18

To normalne czy ekstremalne? Zdecyduj się!

(Remix) #19

Witam!

Znowu czepiasz się słowa... pisząc normalne mam na myśli podkręcanie przez normalnych ludzi - czyli nas.

Normalni ludzi w swoich normalnych domach, przy pomocy normalnego chłodzenia też mogą ekstremalnie jak na te warunki podkręcić sprzęt.

Podsumowując:

Pojęcie ekstremalne OC można rozumieć dwojako:

1. Ekstremalne OC przy użyciu niekonwencjonalnych metod chłodzenia (azot, freon, suchy lód) - to dla zapaleńców, fanatyków i zawodowców

2. Ekstremalne chłodzenie przy użyciu konwencjonalnych metod chłodzenia (powietrze, woda) - to dla amatorów, jednak osiągając bardzo dobre wyniki jak na te warunki.

Pojęcie OC użyte zwyczajnie moim zdaniem oznacza każdą inna formę podkręcania sprzętu... wszak podkręcenie o 100MHz niby też jest formą OC.

Przykładowo podkręcenie C2D do 4GHz na chłodzeniu powietrzem jest ekstremalne, na chłodzeniu wodą już mniej, a na azocie to nic nadzwyczajnego.

Czy teraz jest to już jasne? Nie mam zamiaru więcej tłumaczyć tego, co miałem na myśli, jeśli zostałem źle zrozumiany - trudno. Nie mam też zamiaru się decydować na jedno czy drugie.

(McDracullo) #20

To normalne chłodzenie, normalne overclocking. Nie nazywaj tego nawet ekstrimum.

Nie trujmy sobie świąt! Wesłych.. :slight_smile: