Jaki powinien być priorytet procesy antywirusa?

Czy priorytet procesu antywirusa nie powinien być ustawiony na Real time.

U mnie wszystkie procesy mają taki sam priorytet i ikona antywirusa na pasku zadań załadowuje się na samym końcu, a wirusy w tym czasie grasują.

:frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning:

Jeśli maja wszystkie taki sam priorytet to antywira daj również na taki sam, lub każdy na Normalny :wink:

Na samym końcu ładuje się IKONA ANTYWIRUSA sam program zaczyna działać już wcześniej. Wysoki priorytet procesu antywirusa ma znaczenie na przykład przy skanowaniu na żądanie. Do normalnej pracy nie ma to znaczenia.

Spróbuj znaleźć sobie jakiś skaner odpalany z USB / LiveCD (ważne aby go nie instalować) i przeskanować kompa na obecność wirusów.

Niektóre antywirusy mają możliwość wczesnego ładowania się do pamięci. Zastrzel mnie ale nie powiem Ci na 100%, które…

Ja używam COMODO IS, ale sam dostęp do Internetu włącza się dopiero zaraportowaniu CIS gotowości do pracy (gdzieś to w ustawieniach było).

Jeśli na PC nie ma wirusów (w końcu w czasie pracy AV wykrywa on zagrożenia i je likwiduje) to przez te kilka chwil nie ma obaw o to, że w tym czasie się dostaną :wink:

Każdy program zabezpieczający - AV, zapora, monitor, piaskownica…cokolwiek - samodzielnie ustala priorytet swoich procesów. Nie ryzykowałbym grzebania w tych ustawieniach, bo grozić to może destabilizacją systemu.