Jaki problem z bateria?


(Piag) #1

mam laptop prawie 3.5 roku.prawie cały czas pracuje na zasilaniu,bateria jest w laptopie.wczoraj cały dzień próbowałam na baterii pracować,10min i wyskakuje komunikat ze bateria słaba.co zrobić?


(Adalbert) #2

Możesz spróbować ją sformować: kilka (3?) pełne cykle rozładowania i naładowania, ale prawdopodobnie bateria już padła (zapewne ze starości i sposobu jej traktowania). Jeżeli to nic nie da (a małe raczej prawdopodobieństwo), to jeżeli potrzebujesz pracować na baterii, to się za nią rozglądaj już w sklepach.


(dark__jedi) #3

kupić nową, bateria była ciągle używana ale nie opróżniana. Zmniejszyłeś pojemność akumulatora do prawie zera. 3,5 roku pracy na baterii przy dobrym traktowaniu też ją wykończy... to tylko akumulator, który się zużywa.


(xyzzyx) #4

http://www.google.pl/search?client=oper ... i%C5%9Bcie. Tu znajdziesz ciekawe wątki na temat eksploatowania baterii w laptopach. Pozdrawiam.


(Adalbert) #5

No i przed używaniem kolejnej baterii, przeczytaj http://pclab.pl/art26289.html http://www.grush.one.pl/article.php?id=baterie i http://www.notebooki.wroc.pl/artykuly.php?art=23