Jaki procek wybrać?

(dawbor) #1

Jaki procek na s478 do 100zł mi polecacie?lepszy Procesor Intel Celeron D 2,8GHz FSB 533MHz 256KB czy PENTIUM IV 2,4Ghz NORTHWOOD HT 512kb FSB800mhz :stuck_out_tongue: aktualnie mam celeron 1.7 xD (128kb L2 haha)..płyta jest przystosowana pod p4 3.2 presscot HT (znaczy na opakowaniu widnieje że przystosowana)obsługuje szyne 800mhz :stuck_out_tongue: ale nie wiem czy nie będe musiał chłodzenia zmieniać dla p4..

(Darth ReX) #2

Osobiście nie widzę sensu ładować się w taką platformę, stosowniej byłoby upchnąć obecne podzespoły i złożyć nowy zestaw z najtańszych części.

(Kabuto1378) #3

mam to samo zdanie co powyżej, to strata pieniędzy inwestycja w ten zabytkowy sprzęt.

Podkręć max ile to możliwe ten procesor i zacznij zbierać na nowy sprzęt. Jak będziesz miał 500 zł złoży się coś sensownego: nowa płyta (z zintegrowaną kartą graf.)+procesor+Ram +zasilacz.

(Darth ReX) #4

A ja nawet powiem, że podkręcać się nie opłaca, overclocking procesorów P4 i pochodnych daje naprawdę mizerne rezultaty, tylko cieplej w obudowie się zrobi.

(Mariosti*) #5

jak ma 100zł to naprawde wątpie aby nawet po sprzedaniu celka 1.7, mobo i nawet ramu wyszło mu dość pieniędzy na coś lepszego... celek 1.7 ma wydajność zaledwie na poziomie durona 1,3 (Morgan), a więc bardzo nędzną.

Dobrze byłoby wiedzieć dokładnie jaki to model płyty głównej, tak dla pewności.

Np coś takiego nie byłoby całkiem głupie -> http://allegro.pl/item369078548_p_n_pro ... _gwar.html

(Garfield) #6

sprzedaj komputer, który masz teraz weź kredyt, pożycz i możesz mieć już za 1000 zł fajny dobry komputer [oczywiście składak] :wink: