Jaki procesor do płyty GA-M61SME-S2 (rev. 2.0)?

Witam serdecznie, na chwilę obecną posiadam AMD Athlon 64 3500+. Zastanawiam się nad wymianą i nie wiem za bardzo który byłby najlepszy, może ktoś pomoże w wyborze?

Pozdrawiam

Wybieraj?

http://www.gigabyte.com/support-downloa … x?pid=2507

A reszta konfiguracji kompa to? i jak już przechodzić to chyba na CPU czterordzeniowy. Patrzysz na socket AM2/AM2+.

Ten wygląda na max na tą płytę.

Więc tak:

Płyta główna: GA-M61SME-S2 z chłodzeniem PENTAGRAM FREEZONE aluminiowe zdjęte z płyty GA-8I915Dual Graphic

Karta graficzna: Zintegrowana

Pamięć RAM: 2x1GB PC-5300

Zasilacz: Delta GPS 400AB C1

Nie za bardzo się znam w wyborze tych procesorów więc napisałem na forum :-), zastanawiałem się nad Athlonem 64 X2 powyżej 4000+ ale już sam nie wiem co wybrać :frowning:

Aby był sens wymiany CPU, trzeba również zainwestować w kartę grafiki i mocniejszy zasilacz.

Hmmmm a co wybrać na chwile obecną pod moją konfigurację?

Nic, nie widzę sensu inwestycji.

Dlaczego? Przesiadka z procesora jednordzeniowego na dwurdzeniowy chyba była by odczuwalna co?

Pewnie tak, ale jeśli przesiadka to na cztery rdzenie. Podałem wykaz, wybieraj i szukaj na Allegro i kupuj.

Dal procesora 4 rdzeniowego musiałbym pewnie zainwestować w nowy zasilacz oraz kartę graficzną czego raczej nie będę wymieniał, no może w przyszłości kartę ale zasilacz zostanie taki jak jest :slight_smile:

Ale jak już się przesiadać,to na cztery rdzenie,bo za chwilę będziesz chciał zagrać,inne i znów będzie problem. Bierz jaki uważasz, wszystko masz napisane.

I ten zasilacz co masz, poradzi sobie spokojnie z CPU x 4 przy tej konfiguracji co masz.