Jaki Procesor Kupic

jak sprawdzić jaki procesor pasuje do mojej płyty głównej?

Nazwa płyty głównej ECS K7S5A (5 PCI, 1 AGP, 1 AMR, 2 SDR DIMM, 2 DDR DIMM, Audio)

i moze jakiś zaproponujecie… tylko nie drogi i do grania

Socket A:

Zegar od 600 MHz (Duron) do 2333 MHz (Athlon XP 3200+)

linkfan@

Widać że nie wiesz co to za płyta główna… K7S5A wspiera max fsb 133, tak więc dobrym wyborem byłby athlon xp-m 2400+, ale to dobre 150zł… jeśli masz teraz ddr’y na tej płycie a nie sdry i grafikę wspierającą agp x4/8 i możesz wydać… ok 300zł to kup sobie ASROCK 4CoreDual-SATA2 płytę główną (poniżej 200zł nowe) i do tego najtańszego celerona na architekturze core (np Celeron 420, ok 110zł na allegro nowe)

a jeszcze inne propozycje tych procesorów? podajcie kilka współpracujących z moja płyta albo powiedzcie jak to sprawdzić

do twojej płyty pasują procesory pod socket A (duron i Athlon XP). Także z tych możesz coś wybierać… jeżeli chcesz jeszcze się pakować w te procesory to ja polecę ci Athlona XP 2600+ na rdzeniu Barton…

Ale szczerze to radziłbym wymianę płyty i procka, bo kupując tego athlona zapewne przepłacisz…

Miałem taką płyte i na niej Athlon 2400+ i to był ostatni najwyższy procek jaki można tam wsadzić.

Podobno jest na tą płyte zmodyfikowany bios i po jego wgraniu można wsadzić 2600+ ale tego nie sprawdzałem .

Tak więc 2400+ to procek na tą płytę , przy szynie 133MHz chodzi z prędkością około 1,9 - 2 GHz.

Athlon XP-M 2400+ jest właśnie na rdzeniu barton, a jako że to mobile to można do oporu mnożnik przestawiać, tak więc jest ideałem do tej płytki bo wspiera tylko fsb 133…

pod warunkiem, że płyta go obsłuży.

http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Suppor … 9&LanID=16

która to rewizja płyty ??

Patrząc po tej stronie żadna rewizja nie obsługuje niestety bartonów… tak więc pozostaje thorton…

Do mojej płyty jaki pasuje procesor?

Jej nazwa: MSI K7N2 Delta-IL (MS-6729) (5 PCI, 1 AGP, 1 ACR, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)

Tak, każdy Proc Pod Socket A pójdzie na nf2

To znaczy, że barton XP3000+ czy 3200+ pasuje do mojej płyty?