Jaki procesor na 915PL Neo-V

Witam!

Jaki jest najlepszy procesor, który da się zamontować na tej płycie? Chodzi mi o najlepszy jaki może być na tą płytę.

Pozdrawiam!

http://www.msi.com/index.php?func=prodcpusupport&maincat_no=1&cat2_no=&cat3_no=&prod_no=179 p4 650/670

Domyślam się, że najlepszy jest Pentium 4 670 (3.8GHz, rev.R0)

Czy różnica w działaniu gier byłaby duża w porównaniu do P4 Prescott 3007MHz?

ale ktorego? bo wszystkie to ‘prescott’… jak sie moge domyslec, to p4 519K - czyli z mniejsza pamiecia L2 (1MG vs. 2MB) i nizszym FSB (166 vs. 200)

czy bedzie duza roznica? pewnie nie, ale moze byc odczuwalna ze wzgledu na w/w cache i fsb

Wg książeczki dołączonej do komputera jest to: P4 Prescott 533/ 800MHz

a kliknales chociaz w link podany (na tacy)?

piszesz o procesorach obslugiwanych przez ta plyte, czyli m.in. ‘prescott’ z fsb 533 lub 800… sciagnij cpu-z i tam odczytasz co masz za procka 8)

Wg cpu-z mój procesor to: Pentium 4 630. Na allegro niestety nie znalazłem żadnego P4 670

nawet nie szukaj, bo roznicy wielkiej nie bedzie - zamienisz na proca z innym mnoznikiem tylko 8)

lepiej dozbieraj kasy i kup cos nowego, bo wymiana tego proca jest nieoplacalna po prostu, a nic innego nie wejdzie na ta plyte…

Czyli jeszcze przez parę ładnych lat w nic nowego nie pogram.

zalezy, ile musisz dozbierac do 1k pln. :roll:

ps. moze ze 150zl. wpadnie z plyty i procesora?

Niestety, nie dozbieram do 1k

zawsze mozesz kupic taniej sprzet uzywany… cos na ddr3 z am3 lub lepsza plyte na 775 (p35/45) z RAM’em ddr2 i pomeczyc proca 8) potem kupisz jakiegos c2d lub quad’a - tyle, ze to w sumie na jedno wyjdzie jak zakup nowego zestawu… ot, rozlozone na raty i malo przyszlosciowe