Jaki procesor wybrać?

Mam dylemat co do wyboru procesorów z jednej strony komputer będzie do slownie multimedialny a ja nie gram w takie gry jak Oblivion a z drugiej strony każdy mi mówi żebym kopił dwurdzeniowy który wybrać ?? :?

Sempron 64 3200+ Manila AM2 BOX

czy

Athlon 64 x2 3800+ s.AM2 BOX

oczywiście że

jak już musi być coś ze stajni AMD to tylko Athlon… Sepron to kicz :stuck_out_tongue:

Jak już AMD to Obliviona Athlon X2

najlepiej młotkiem

płyta? Zasilacz?

X2 w 65nm jeśli płyta obsłuży.

Trochę dziwna wypowiedź… :?

Heh…niedawno go zamówiłem :stuck_out_tongue: .Wykręce go do 2,4Ghz i będzie 0k :slight_smile: .

To moje parametry kompa

Plyta glowna-- asus M2N-E nforce 570 ultra am2 box

zasilacz-- tracer 400w

Tak, wiem właśnie zobaczyłem. Nie doczytałem do końca, ale jeśli płyta obsłuży to i tak X2 lepszy mimo wszystko :slight_smile:

:evil: :x :evil:

Jeśli nie wymienisz zasilacza to bierz Semprona. Mniej kasy stracisz.

do kręcenia średnia

Ale chciałbym zauważyć ze nie mam zamiaru podkręcać tego procka chodzi mi tylko o to czy pójdzie pod to ustawienie i czy opłaca sie bardziej niż sempron …

Pójdzie ale z dymem, może nie od razu, nie zmienisz to radzę robić częste kopie dysku.

Jak komp ma służyć do filmów/muzyki to Sempron wystarczy, po co przepłacać, zasilacz kupić Huntkeya 350W lub Amacroxa AX450.

Zasilacz jest i tak do wymiany bez względu który procesor wybierzesz, po co ryzykować.

Napisz o reszcie podzespołów które masz i ile kasy to się doradzi co kupić wpierw.

Tak czy inaczej z dwóch podanych procesorów to tylko AMD X2 3800 lub 3600 (65W).

Wiec wybieram semprona bo na kompie będę tylko słuchał muzyki i oglądał anime a najbardziej wymagająca gra w które będę ciskał to diablo II lub ragnarok online, oto moje podzespoły:

Athlon 64 3200+ orleans am2

Asus M2N-E nforce 570 ultra am2

galaxy GeForce 7300 gt 128mb 1,4 Zalman

Kingston 2 gb ddr2-667

seagate 160gb sata II

Wybrałem te podzespoły bo zależy mi na bezstresowym korzystaniu z komputera teraz wieszam sie na --> 256mb sdram pentium 4 2,0 gh a o reszcie wole nie mówić wiec zakup nowej puszki będzie dla mnie prawdziwym skokiem technologicznym i ulga dla moich nerwów xD

Abit Kn9

A-data (160 zł za 1gb), lub te można kupić za 250 zł.

grafa lepsza raczej nie potrzebna, ale w tej samej lub podobnej można kupić Palita Sonic 7600gs 256 ddr3. Proc jak masz na x2 to można kupić zawsze 2 rdzenie +AX450.

MSI P6N SLI FI

A-data 2X1GB 667

Grafikę kup:

Ja sie pytam czy opłaca mi sie wrzucić procesor 2 rdzeniowy do mojej konfiguracji a jeśli trzeba coś przy tym zmienić to co dzięki za rady co do konfiguracji ale ja już wybrałem częściowo z waszą radą. Chodzi mi wyłącznie o tego procka :slight_smile:

To jest przyszłośc…bardzo umila prace…

czyli bez problemów pójdzie pod ta konfiguracja :roll: ??

padam z rana na kolana :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

I kupuj od razu rosyjską lutownicę aby te dwa podzespoły połączyć ze sobą :!:

To zależy KONKRETNIE która bo jedna to nawet fizycznie jest ciężka :smiley: do złożenia. :lol:

O Boże ty jesteś przecież Królem :!:

Tobie nie zdarzają sie wpadki i pomyłki…

Nie potrafisz napisać “Ej craker9 ta płyta jest zła bo pod s.775”

Tylko od razu musisz szpanować jakaś rosyjską lutownicą :?:

Weź człowieku wrzuć na luz… 8)