Jaki procesor wybrać

witam mam takie pytanie zastanawiam się jaki procesor wybrać Intel Core 2 Duo E4700 czy Intel Core 2 Duo E6600 i mam takie pytanie który będzie wydajniejszy w grach z góry dzięki za odpowiedź :slight_smile:

pozdro :slight_smile:

Ja bym wybrał zdecydowanie E6600 :wink: Ale jeżeli stawiasz na jakość grania oraz koszta to zdecydowanie ten tańszy i zainwestuj w pożądną kartę graficzną. :wink:

Z tych dwóch, zdecydowanie Intel Core 2 Duo E6600. Po prostu optymalne rozwiązanie do wszystkiego.

Pozdrawiam :wink:

e5200 znacznie lepszy w tej kategorii cenowej

tak ale moja płyta główna nie obsługuje procesorów w technologi 45nm :frowning: więc wezmę e6600 dzięki za odpowiedź :slight_smile:

aktualnie mam procka celerona D 2,66 i kartę graficzną GF 7300GS i w związku z tym mam takie pytanie co by mi przyniosło większy efekt wymiana procka na podany wyżej czyli E6600 czy wymiana graficznej na radka HD4850 ??

narazię chcę wymienić tylko procka albo graficzną nie wiem co mi przyniesie większy efekt i za niedługo następny komponent graficzną lub procesor

to co by mi przyniosło większy efekt wiem że jak bym wymienił graficzną to ona i tak była by blokowana przez mój słaby procesor

to co by mi przyniosło większe rezultaty??

bananzo… Jak wymienisz grafikę, to blokowana będzie przez procesor. Jak procesor - przez graikę. Ja bym jednak wymieniał procesor, bo można powiedzieć więcej zyskasz.

Wydajniejszy będzie E4700 wyższe taktowanie, ale kupno tego proca nie ma sensu jak płyta obsługuje tylko 65nm to kup np Pentiuma DC E2180, E2200, E2220 i grafę np Radeona 3850 lub GF 9600GT taniej Radeon 2600XT/Pro, 3650 na DDR3, i podaj jaki masz zasilacz marka/model bo taki mam fetysz i lubię spytać.

zasilacz mam słaby był razem z obudową ale też go wywalę :slight_smile:

Lepiej kup sobie AMD X2 5200+! On ma większe możliwości rozbudowy…

Bombik , ale to nie ta podstawka

http://www.ceneo.pl/1379097 <–e4700

http://allegro.pl/item464382240_intel_c … ga775.html <–e6600

to którego wziąć e4700 czy tego z aukcji którego się lepiej opłaca ??

skąd się biorą tacy eksperci?

bananzo… Ja bym brał e4700.