Jaki procesor zakupić?

witam mam zamiar kupić procesor do kompa podam specyfikacje sprzętową i prosił bym o pomoc w wyborze procesora ale wiem że muszę do niego dokupić płytę główną

więc proszę aby było to na kieszeń gracza

gigabyte 6850HD radeon-karta graficzna

athlon 64x 2,8-procesor

zasilacz 500 W

4GB RAM

GA-m61vme-s2 gigabyte-płyta główna

z góry dziękuje

pod tą płyte możesz wsadzić max 3 rdzeniowa Phenom X3 8600 za 200zł

i to byłoby najlepiej chyba…

chyba że masz więcej kasy to procek+płyta+ram no i nie wiadomo jaki ten zasilacz marka masz

zasilacz wymienię na tracer 600W więc jaki procesor i płytkę dać ?

tak na kieszeń normalnego polaka

ostatnio kupiłem kartę graficzną nową więc fundusze są ograniczone

Podaj może jakie masz fundujesz, będziemy kombinować. Co do zasilacza, Tracer to nie jest dobry wybór (czarna lista), jaki masz obecnie (marka, model), może wymiana nie będzie konieczna.

nie wiem ale dałem za niego swojego czsau 400 zł (3 lata temu) więc powinien dać rade nie jestem w tym samym mieszkaniu wiec nie mam dostępu do tej informacji w sklepie jak k€piłem kartę to się pytałem o jakość zasilacza to mówili że dobry

mam 300-570zł

Zdajesz sobie sprawę, że pamięć też jest do wymiany? Ale znowu nie powinien to być wielki problem, 4GB DDR3 koszuje ~70zł, a za swoje pamięci weźmiesz sporo więcej, także nawet zarobisz :wink:

Opcja 1:

Procesor Intel Core i3-2100 3.1GHz (BX80623I32100) BOX

Płyta główna ASRock H61M-HVS

Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9

Razem: 662zł

Ewentualnie dołożyć do płyty z 2x SATA III i 2x USB 3.0:

Płyta główna ASRock H61M/U3S3

Razem: 722zł

Opcja 2:

Procesor AMD Athlon II X4 631 BOX (FM1)

Płyta główna ASRock A75M-HVS

Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9

Razem: 543zł

Płyta posiada 6x SATA III i 4x USB 3.0.

Opcja 1 wydajniejsza i ma ogromny atut jeśli chodzi o rozbudowę (obsłuży nowe procesory Intela - Ivy Bridge). Opcja 2 za to mieści się w budżecie, ale zapomnij o upgradzie w przyszłości.

ale opcja 1 ma 2 rdzenie to troszkę na dzisiejsze standardy mało a coś z 4 rdzeniami mogę dopłacić (mówię o opcji 1)

Ma 2 rdzenie, ale obsługuje 4 wątki (dzięki HT). i3-2100 w grach jest na poziomie Phenoma II X4 @ 3,8GHz, więc naprawdę daje radę (poprzeglądaj testy). Do “pełnych” czterech rdzeni na tej platformie już trzeba sporo dopłacić:

http://www.morele.net/procesor-intel-co … ox-399387/

Rozważ teraz i3-2100/2120 i w przyszłości zmianę na i5/i7 Ivy Bridge (premiera prawdopodobnie końcem kwietnia).

a BF3 na tym sprzęcie pójdzie na średnich mówię o opcji 1

9d50954d-b18d-4f92-ab21-869c8f74b0ea.png

Test na GTX 580 stąd tak wysokie wyniki, ale widać jednoznacznie, że i3 do BF3 jest wystarczający. Przeglądnij:

http://en.inpai.com.cn/doc/enshowcont.asp?id=7986

http://www.techspot.com/review/458-batt … rformance/

a z tą kartą graficzna i 8 GB pójdzie na ultra ? wole to usłyszeć od kogoś ogarniętego niż z jakiejś strony internetowej

BF3 to jednak bardzo wymagająca gra, więc na ultra bym nie liczył (oczywiście dużo zależy od rozdzielczości oraz akceptowalnego przez nas poziomu FPS). W każdym razie i3-2100/2120 + R6850 będzie doskonałym połączeniem, temat chyba został wyczerpany :wink:

a i jeszcze jedno do tej opcji 1 jakaś płyta główna z 2 wejściami na kartę graficzną

bo mam zamiar zarobić i wstawić drugą taką samą kartę graficzną