Jaki procesor

Od kąd pamiętam procesory intel byly lepsze od AMD i teraz mam dylemat , nie wiem jaki procesor zamontować w swoim komputerze intel core i5 2500k czy AMD Phenom II X6 1100T

iNTEL:

producent Intel

Częstotliwość taktowania 3.3 GHz

Ilość rdzeni 4

Gniazdo LGA 1155

cena:od 679 PLN do 852 PLN

AMD:

Producent AMD

Częstotliwość taktowania 3.3 GHz

Ilość rdzeni 6

Gniazdo socket AM3

cena:od 626 PLN do 811.15 PLN

Proszę o pomoc który wybrać i argument dlaczego ten.

zależy do czego używasz kompa

i5-2500K, jak nie jest lepszy od X6 to się z nim równa, do tego na i5 masz mniejszy pobór prądu.

Testy przejrzyj

http://pclab.pl/art44338-12.html

W grach Phenoma X6 nie wykorzystasz do niczego.Chyba że jesteś grafikiem.I5 2500K jest wydajniejszy od AMD.

Jak do gier to i5 2500k i jeszcze można ładnie podkręcić.

Odkąd pamiętam to był mit szerzony przez Intela którego AMD prześcignęło wypuszczając pierwsze Athlony.

Potem poziom znów się wyrównał i teraz jest tak wyrównany że porównywać trzeba konkretne modele procesorów.

Co do tych dwóch procesorów to tu masz ich porównanie: http://www.chip.pl/ranking/podzespoly-p … list=53874

Z tego wynika że są one na tak wyrównanym poziomie że moim zdaniem nie ma sensu kupować droższego Intela.

A tak swoją drogą to fakt że procesor AMD produkowany w większej technologii (mającej większe ograniczenia) dorównuje Intelskim produkowanym w mniejsze technologi obala mit że to Intele są lepsze…

PS: Odkąd pamiętam to “odkąd” pisze się razem a nie osobno.

aha czyli intel ma 4 rdzenie a AMD ma 6 rdzeni i AMD jest gorszy ?. Potrzebny mi komputer do gier

scripter1 twierdzi,że Intel I5 2500K ma 4 rdzenie,a Phenom X6 6 rdzeni,i phenom jest od niego minimalnie słabszy,(X6 od X4)

hmmm ale chodzi o to ze narazie mam procek 2x2,2 ghz i nie moge pograc w crysis . Głownie chodzi mi żebym mógł pograć w crysis na maksymalnych ustawieniach graficznych.

Od kiedy GHz się mnoży?Co ty masz za procesor?

2 rdzenie po 2,2 ghz :smiley:

janrod11 , ja się jedynie powołałem na ten test z chip.pl (nie wiem na ile jest on wiarygodny; ostatnio opublikowali oni kompletnie niewiarygodny bo źle przeprowadzony test odtwarzaczy).

Osobiście uważam że Intel i AMD są na niemal identycznym poziomie i wybór uzależnia się jedynie od osobistych preferencji (podobnie jest z porównaniem grafik nVidii i ATI/AMD).

W kwestii częstotliwości zegara procka to przy wielordzeniowych częstotliwość się nie mnoży, dwurdzeniówki nie przetwarzają komend 2 razy szybciej a jedynie 2 razy więcej w tym samym czasie (to pewnego rodzaju oszustwo bo dwurdzeniówki ujawniają swoją zaletę tylko przy dużym obciążeniu a i tak wtedy są równie wydajne jak dwukrotnie szybsze jednordzeniówki; to taki cwany myk bo nie da się bez końca podwyższać częstotliwości).

romeren , może najpierw upewnij się że masz poprawnie ustawioną w biosie częstotliwość i mnożnik twojego procka żeby chodził na swojej właściwej częstotliwości bo wydaje mi się że chyba powinien on se poradzić z tą grą.

hmmm ale temat byl jaki wybrać procesor .

Moim zdaniem oba są na tak wyrównanym poziomie że nie ma sensu się wgryzać który jest wydajniejszy bo i tak tej różnicy między nimi byś nie odczuł.

Wybierz według własnych preferencji (czyli jeśli wolisz platformę Intela to wybierz Intela a jeśli wolisz AMD to wybierz AMD).

to sądzę ze wybiorą intela

Osobiście to bym brał AMD… ale to tylko moje zdanie bo na zmianę mam raz Intela a potem AMD i teraz pora na AMD :smiley: