Jaki procesor?

Witam. 2 lata temu składałem sobie komputer. Kupiłem dosyć dobre części (jak na mój budżet :-D). Teraz mam trochę programów, gier itp. zainstalowane i trochę komp mi przymula. Postanowiłem wymienić procesor. Obecnie mam “DualCore Intel Celeron E3400, 2600 MHz (13 x 200)”. Moja płyta główna to “Foxconn G31MVP/G31MXP”. Jaki lepszy procesor mógłbym kupić? Próg cenowy to ok 500 zł :stuck_out_tongue:

Cześć

Moim zdaniem rozbudowa komputera z socketem 775 jest nieopłacalna, ale to nie moja sprawa.

Poszukaj czegoś w stylu Core 2 Duo, o ile twoja płyta wspiera takie procesory :wink:

Właśnie swojego czasu myślałem nad kupnem również nowej płyty, ale na to jestem już za zielony :lol: Mógłbyś powiedzieć od czego to zależy czy coś ?

Cześć

Mogę powiedzieć tylko najpierw napisz o co ci dokładnie chodzi?

Chodzi mi o to, czy np. karta graficzna będzie działać i inne podzespoły, oraz ile by wynosił koszt zakupu takiej płyty, oraz procesora (na oko).

Parametry komputera:

-Windows 7 Ultiamate,

-NVIDIA GeForce GT 430 (1024 MB),

-Seagate ST3320820AS ATA Device (320 GB, 7200 RPM, SATA-II).

Cześć

Karta jest na PCI-E więc będzie działać na nowej płycie, dysk na SATA więc też będzie działać. System jeżeli jest w wersji OEM przy zmianie płyty stanie się bezużyteczny (dlaczego? sprawdź licencję OEM).

Głównie chodzi o to że kupując nową płytę na nowym sockecie, warto kupić nowy procesor a to pociągnie za sobą kupno nowych pamięci (DDR3).

Zamiast modernizować stary zestaw, sprzedaj to co masz dołóż nieco funduszy i pomyśl o nowym zestawie.

Huh, zbyt wiele zachodu. Uzbieram jeszcze trochę kasy (ze 2 tys. razem ze sprzedażą tego zestawu) i wtedy pomyślę nad nowym.

Dzięki za pomoc ;D

Temat do zamknięcia.