Jaki program do FTP

(ProTofik) #1

Witam.

Ze względu że mam w domu 5 komputerów muszę zrobić jakiś tani w utrzymaniu serwer. Mam jednego laptopa (CPU 1.5GHz, 768MB ram) którego mam zamiar do tego użyć. Do serwera będzie podłączona drukarka, i dysk 1TB w stacji dokującej. Często potrzebuję mieć dostęp do moim danych poza domem dlatego chcę zrobić FTP. Nie wiem jakim programem go postawić. Chodzi mi o taki do którego będę mógł się podłączyć za pomocą tego klienta wbudowanego w win 7. Jaki program polecacie? Nie chce jakiegoś kombajnu a jedynie coś dzięki czemu będę mógł udostępnić dysk w sieci. Oczywiście ma być wszystko zabezpieczone hasłem.

Co polecacie? Z góry dzięki za pomoc.

PS: wiem że nieco chaotycznie napisałem, jeżeli coś źle napisałem to walcie śmiało.

(Krzekarma) #2

No taki co jest wbudowany na WIN7 to raczej sie nie znam

Ale polecam ci Total Commandera (sam go używam) robisz konto na jakims hostingu z FTP (np. ugu.pl), wrzucasz tam swoje pliki Pozniej idziesz gdzies tam np. do kumpla, wpisujesz dane do FTP i pliki masz u niego na kompie (Oczywiscie jezeli skopiujesz z FTP)

(system) #3

FileZilla server.

(ProTofik) #4

Napisałem że chce zrobić FTP z mojego dysku.

Firezille sprawdzę później.

(Do Rejestracji) #5

Do każdego ftepa możesz podłączyć się "klientem wbudowanym w win 7". W pasku adresowym po prostu wpisujesz IP serwera, wpisujesz dane do logowania i tyle, przeglądasz zdalnie jak zwykły folder.

Do dzielenia drukarki w lanie itp wystarczy Ci sam system, a do zdalnego ftepa również polecam FileZillę.

(roobal) #6

Ja bym Ci polecił postawić na tym laptopie system o nazwie FreeNAS, jest to gotowy serwer nie tylko FTP ale również i poczty jak plików i drukarek oparty na FreeBSD, więc wszystko masz w jednym systemie. System posiada WebGUI, więc całość konfigurujesz przez przeglądarkę stron www. Nie przejmuj się tym, że to jest FreeBSD, ponieważ instalacja jest banalna i tak na prawdę całością zajmuje się skrypt, więc nie musisz mieć nawet o tym pojęcia :slight_smile:

Pozdrawiam!