Jaki program do oczyszczania dysku?


(system) #1

Jaki program do oczyszczania dysku ? Chodzi mi co zwiększy miejsce na dysku usuwając niepotrzebne rzeczy , może przyspieszy komputer ogólnie odświeży komputer byle żeby go nie zepsuł


(Umpfh) #2

Ccleaner.


(mb2707) #3

Jest tego pełno. Ja dorzucę jeszcze Odkurzacz i TuneUp


(Cyba91) #4

To ja dorzucę jeszcze Wise disk cleaner :wink:


(Longhorn2009) #5

Możesz wyłączyć przywracanie systemu na początek a potem użyć programu Odkurzacz - chyba najwięcej śmieci usuwa z tych wszystkich oraz CCleaner'a. Na koniec defragmentacja dysku i jeśli masz Windows XP to możesz użyć także BootVis'a dla zoptymalizowania startu.

Część wskazówek z tego linku optymalizacja-odchudzanie-windowsa-opis-krok-kroku-t76580.html możesz wykorzystać nawet jeśli nie masz Win XP.


(Kloc221) #6

Aktualnie jeden z najlepszych to Glary Utilities Jest przejrzysty i posiada wiele funkcji, czyszczenia, usuwania błędów, programów startowych, odciąża procesor itp...


(Ramogster) #7

Też z niego korzystam i przez lata nie miałem z nim problemu. Jest bezpieczny i nie sam nie zaśmieca systemu.


(Le_mar) #8

Do oczyszczania dysku w zupełności wystarczy wbudowane narzędzie, nie są potrzebne żadne zewnętrzne programy.

Od XP w górę.


(Longhorn2009) #9

Że to narzędzie jest tak dobre jak zewnętrzne programy to bym nie powiedział. Odkurzacz usuwa zbędne dezinstalatory aktualizacji, niepotrzebne pliki językowe z programów itp.

Systemowe narzędzie nie potrafi też usuwać błędów z rejestru. Generalnie po użyciu odkurzacza zwolnić się może kilkaset megabajtów (czasami nawet kilka GB!) niepotrzebnie zajmowanego miejsca.


(Chillout) #10

http://www.google.pl/#hl=pl&q=+site:for ... d884b4f8d9


(Le_mar) #11

Do poczytania: http://www.pcworld.pl/artykuly/57126/Mi ... zacji.html


(skandyn) #12

Zaawansowana optymalizacja:

http://www.dobreprogramy.pl/Advanced-Sy ... 12911.html

Wyłączyć systemowe przywracanie systemu, a zastąpić poniższym:

http://www.dobreprogramy.pl/Comodo-Time ... 16228.html

Pozdrawiam.


(Longhorn2009) #13

Tylko mi nie mów, że przeszukiwanie przez system rejestru pełnego błędnych wpisów nie ma wpływu na wydajność i niezawodność systemu...

Rejestr to jedna z najważniejszych "baz danych" w Windowsie i przy uruchamianiu czegokolwiek system odwołuje się do niego niejednokrotnie, więc jego stan ma znaczenie. PC World i IDG.pl - nie polecam czytać tych stron. Jakiś czas temu pisali, że defragmentacja także nic nie daje i że system NTFS jest na nią odporny i defrag tylko niepotrzebnie zużywa dysk... Oczywiście jest to nieprawda.