Jaki program do robienia zdjęć z aparatu podłączonego na USB


(realmadrit;)) #1

Witam. Mam takie pytanie: czy istnieje jakiś program dzięki któremu mógłbym robić zdjęcia co określony okres czasu?(tzw. time lapse) przez aparat podłączony do USB? Aparat to Fujifilm S5700


(imeehow) #2

Z tego co mówi wujek Google, to nie ma takiej możliwości. Chyba, że zrobisz małe czary mary i ustawisz aparat na robienie zdjęć seryjnych, weźmiesz kawałek gumki od majtek :wink: i sprawisz, że spust migawki będzie cały czas wciśnięty.


(eddie71) #3

Potwierdzam to co imeehow.Tryb zdjęć seryjnych.Tylko nie wiadomo czy można swobodnie ustawić odstęp między jednym a drugim zdjęciem na tym aparacie.

Timelapse jest częściej w kamerach.Jest to nagrywanie klatek w odstępach aby póżniej odtworzyć materiał w przyśpieszeniu.

Podobny jest interwałometr,gdzie jest możliwość różnych ustawień.

Funkcję interwałometru miał prosty Nikon Coolpix S500.

Niektóre aparaty mają możliwość podłączenia interwałometru czyli wężyka elektronicznego:http://jabbafoto.pl/search/fraza,interwa%C5%82ometr/.

Chodziło Tobie o program zainstalowany na komputerze,który uruchamiałby migawkę aparatu w określonym przez użytkownika czasie.Tutaj nie znam odpowiedzi choć wiem że niektóre aparaty mają taką możliwość.Przeważnie z wyższej półki.


(imeehow) #4

Przypomniało mi się, że kiedyś sprawdzałem, czy mogę sterować swoim Nikonem z poziomu Linuksa. I są na to sposoby. Na liście obsługiwanych aparatów jest też Fujifilm S5700, także możesz spróbować.

http://www.moreno.marzolla.name/softwar … ime-lapse/


(realmadrit;)) #5

Na której liście masz napisane że S5700 jest obsługiwany? Bo coś nie widzę… :confused:

Dodane poniedziałek, 17 września 2012, 17:42

Jeszcze mam do wyboru taki aparat: Panasonic Lumix DMC-FT1


(imeehow) #6

http://gphoto.sourceforge.net/proj/libg … upport.php