Jaki program do robienie screenów?


(Face) #1

Witam, poszukuje programu do robienia tzw. screenów. Stąd moje pytanie jaki program tego typu jest obecnie najlepszy? Dobrze byłoby gdyby ten program był darmowy. :smiley:


(falcon89) #2

Osobiście używam Gadwin PrintScreen (i nie narzekam).


(gumiok) #3

ScreenShooter będzie najlepszym wyborem :slight_smile:


(gavron) #4

Polecam:

http://app.prntscr.com/

Bardzo lekki, szybki i sprawny.


(Bogdan_G) #5

Polecam wypraktykowany najlżejszy. Używam na dwóch systemach mwsnap portable http://www.programosy.pl/program,mwsnap-portable.html Jest po polsku, darmowy, można ustawić automatyczny zapis. Jest na pulpicie, a skrót mam na pasku. Zawsze pod ręką.


(rgabrysiak) #6

Jeżeli masz system Windows 7 możesz skorzystać z systemowego narzędzia Snipping Tool.


(Bogdan_G) #7

W win7, jest z tym trochę zachodu. Można przypiąć ikonkę nożyczek do paska zadań, ale trzeba zapisywać nazwę i takie tam. Mam skrót mwsnap w win7 na pasku zadań, klikam, zaznaczam dowolny obszar, zrzucaj prostokąty. Zaznaczam i puszczam myszkę. Zapis jest automatyczny do jpg pod nazwą i liczba kolejną. Nieodczuwalny proces. Wszystko, co wyłączymy w systemie, to sam zysk. 662KB, to tyle tego portable na pulpit i cieszyć się, że stabilny, nie robi zawiech, po polsku, sprawny itd. Robienie screena, czyli wycinane, jest też w opcjach jednego z komponentów worda, ale jak to word. Potrafi nie odpowiadać, a po kilkakrotnym użyciu wrzuci cache onenote ponad 100MB…