Jaki program do tworzenia muzyki?

Witam!

Poszukuję darmowego i prostego w obsłudze programu do tworzenia muzyki Rock, Pop, Dance (nie miksowania). Z góry dzięki.

Lmms - http://lmms.sourceforge.net/download.php jest to program podobny do Fruity Loops.

Jak zacząć?

To zależy co rozumiesz przez "tworzenia muzyki"i czego oczekujesz.

Czasami nie potrzebny żaden program a wiedza i umiejętność + papier nutowy i coś do pisania :slight_smile: ,ewenualnie program do zapisu nutowego.

A na poważnie to po kolei co potrzebne: względnie czułe ucho (chociaż Bethowen był podobno głuchy),jakaś chociaż podstawowa o harmonji czyli o budowie “muzyki”,umiejetnośc gry na jakimś instrumencie jak najbardziej wskazana ,“parapet” (czyt. klawiatura do midi) i umiejętność chociaz podstawowa “przebierania palcami” do tego program do nagrywania wielościeżkowego audio i ew. MIDI.

Zamiast powyższego jeśli nie posiadasz tego co wymieniłem powyżej wszelkiej maści programy typu Trackery gdzie się ustawia gotowe sekwencje.

Napisz nam może dokładniej jakie masz doświadczania muzyczne,wiedzę na ten temat i umiejetności i konkretnie czego oczekujesz jako efekt końcowy tego “tworzenia”.

W skrócie powiem, że od 10 lat uczęszczam do państwowej szkoły muzycznej i gram na fortepianie, a od 2 lat mam lekcje harmonii (czyli trójdźwięki triady harmonicznej, trójdźwięki poboczne i tzw. “zboczenia” modulacyjne to już znam :smiley: ). Mam już gotowe pomysły na utwory tylko problem w tym, że prawdziwego rocka nie wytworze na samym fortepianie lub keybordzie. Zespołu nie założę, bo u mnie mało kto lubi rocka - koledzy klasycy. Chętnie bym poznał programy, które mój zapis nutowy, by zagrały - takie mi najlepiej odpowiadają :smiley: .

Bardzo fajny program do aranżacji całych kawałków, nie tylko gitara ale także inne instrumenty - http://guitar-pro.pl/ Tabulatura lub zapis nutowy. Niestety nie jest darmowy ale to jedno z poręczniejszych narzędzi jakie widziałem. Być może istnieje jakiś darmowy odpowiednik o podobnej funkcjonalności?

Skoro zainwestowałeś 10 lat swego życia “w muzykę” toś jest nieomal zawodowcem,a pytanie zadajesz jak byś decyzję o “uprawianiu” muzyki podjął wszoraj coś mi tu nie pasi (coś mi tu nie stroi :slight_smile: ),i poszukujesz darmowego programu :? z wszelakiej maści darmowymi to miałeś dość czasu żeby się zapoznać ,moim zdaniem jeśli tyle się poświęciło to nie ma się tu co cackać i trzeba iść za ciosem jesli masz zamiar zajmować się profesjonalnie http://www.steinberg.net/en/shop/cubase.html a nie bawić się w pół srodki…

Sorry musze konczyć

Od 10 lat uczęszczasz do szkoły muzycznej, a harmonii uczysz się dopiero od dwóch? Dziwne… Jeśli chodzi o muzykę rockową to droga jest jedna - żywi muzycy. Rasowego rocka nie stworzysz na komputerze. Darmowym programem, który zagra Twoje nuty jest np. Tux Guitar, ale nie licz na powalające brzmienie. Wspomniane wcześniej Guitar Pro zabrzmi lepiej, lecz nie jest darmowe. No i pamiętaj, że są to głównie programy do tworzenia tabulatur, a nie do tworzenia muzyki. Za dobre programy tego drugiego typu to trzeba słono zapłacić, niestety.