Jaki program do usuwania słów w piosenkach

Jak w temacie. Chodzi mi o to żeby usunąć słowa z piosenki. Proszę o linki

Nie słyszałem o czymś takim :x

A ja słyszałem i nawet posiadałem ale nie pamiętam nazwy.

Wyznając zasadę, że nawet w notatniku można stworzyć dobrą stronę internetową polecę płatnego staruszka GoldWave lub darmowego Audacity (chociaż ten ostatni nie ma tylu możliwości). Zabawa polega na takim dobraniu filtrów aby wyeliminować częstotliwości wokalu. Żmudna robota w praktyce. Również końcowe brzmienie takiego kawałka jest zupełnie inne niż oryginał - bo wycinasz składowe. Czasami nie udaje się wyciąć całego głosu, różne barwy itd itd. Wszystkie programy typu “karaoke” działają właśnie na tej zasadzie wycinają częstotliwości głosu ludzkiego, tworzą “efekt studni” lecz nie robią tego tak dokładnie jak można to zrobić ręcznie dzięki wymienionym programom.

Ogólnie poszukaj TUTAJ co do opisów i metodyki.

A ja od siebie dodam jeszcze, że w 3/4 utworów istnieją ich wersje instrumentalne wypuszczane przez same studia nagraniowe. Pozostaje poszukać ich jako “instrumental”.

Oczywiście mówimy o legalnych poszukiwaniach i zabawach na legalnie zdobytych kawałkach!

nie da się tego zrobić całkowicie żeby były oddzielone słowa od muzyki wynik końcowy na pewno będzie niezadowalający