Jaki program do ZDALNEGO PULPITU

witam wszystkich

potrzebuje dziś porady na temat zdalnego pulpitu. Niestety w Pomocy Technicznej nie znalazłem zbyt wiele informacji dlatego pisze tutaj. otóż wybieram sie w delegacje i będę potrzebował dostępu ko kompa z daleka. Jakiego programu mam użyć i i jak później postępować?? A może jest jakiś poradnik???

Z góry dzięki

O ile dobrze pamiętam, XP z Service Packiem 2 standardowo ma zainstalowanego klienta Pulpitu Zdalnego. Jedyne co musisz zrobić, to na komputerze, do którego chcesz mieć dostęp, Panel Sterowania->System->zakładka ‘Zdalny’->Zezwalaj użytkownikom na zdalne łączenie się z tym komputerem. Jeśli masz jakiegoś firewalla, pewnie będziesz musiał odblokować mu port TCP 3389. I pamiętaj, żeby przed wyjazdem się wylogować lub zablokować komputer.

Program do łączenia się powinien być w Akcesoria->Komunikacja->Podłączanie Pulpitu Zdalnego. Jeśli nie będzie, to możesz doinstalować go z płyty XP lub ściągnąć ze strony Microsoftu - http://www.microsoft.com.nsatc.net/downloads/details.aspx?familyid=26F11F0C-0D18-4306-ABCF-D4F18C8F5DF9&displaylang=pl. W okienku wpisujesz IP, logujesz się i voila.

Oczywiście musisz mieć zewnętrzne IP. To znaczy, jeśli nie masz, to też się da, ale będziesz musiał zainstalować przykładowo Hamachi.

z tego co wiem mam niepubliczny adres IP a co do programu to może być np. REAL VNC?? Wylogować to znaczy zalogować na konto drugiego użytkownika??

Może być program który podałeś. Jak byś chciał łączyć się przez zdalny pulpit od microsoftu to pamiętaj że konto użytkownika musi mieć hasło.

gdzież słyszałem że REAL VNC to dobry programwięc chyba na niego sie zdecyduje. A muszę go mieć zainstalowanego na obywdu kompach tak? A później potrzeba mi tylko adres IP tak?

apdjs

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tą stroną oraz tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif