Jaki program do ZDALNEGO PULPITU

(Apdjs) #1

witam wszystkich

potrzebuje dziś porady na temat zdalnego pulpitu. Niestety w Pomocy Technicznej nie znalazłem zbyt wiele informacji dlatego pisze tutaj. otóż wybieram sie w delegacje i będę potrzebował dostępu ko kompa z daleka. Jakiego programu mam użyć i i jak później postępować?? A może jest jakiś poradnik???

Z góry dzięki

(Shagwest) #2

O ile dobrze pamiętam, XP z Service Packiem 2 standardowo ma zainstalowanego klienta Pulpitu Zdalnego. Jedyne co musisz zrobić, to na komputerze, do którego chcesz mieć dostęp, Panel Sterowania->System->zakładka 'Zdalny'->Zezwalaj użytkownikom na zdalne łączenie się z tym komputerem. Jeśli masz jakiegoś firewalla, pewnie będziesz musiał odblokować mu port TCP 3389. I pamiętaj, żeby przed wyjazdem się wylogować lub zablokować komputer.

Program do łączenia się powinien być w Akcesoria->Komunikacja->Podłączanie Pulpitu Zdalnego. Jeśli nie będzie, to możesz doinstalować go z płyty XP lub ściągnąć ze strony Microsoftu - http://www.microsoft.com.nsatc.net/downloads/details.aspx?familyid=26F11F0C-0D18-4306-ABCF-D4F18C8F5DF9&displaylang=pl. W okienku wpisujesz IP, logujesz się i voila.

Oczywiście musisz mieć zewnętrzne IP. To znaczy, jeśli nie masz, to też się da, ale będziesz musiał zainstalować przykładowo Hamachi.

(Apdjs) #3

z tego co wiem mam niepubliczny adres IP a co do programu to może być np. REAL VNC?? Wylogować to znaczy zalogować na konto drugiego użytkownika??

(Marekglapa) #4

Może być program który podałeś. Jak byś chciał łączyć się przez zdalny pulpit od microsoftu to pamiętaj że konto użytkownika musi mieć hasło.

(Apdjs) #5

gdzież słyszałem że REAL VNC to dobry programwięc chyba na niego sie zdecyduje. A muszę go mieć zainstalowanego na obywdu kompach tak? A później potrzeba mi tylko adres IP tak?

(Kaka') #6

apdjs

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tą stroną oraz tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif