Jaki program do zrobienia kopii dysku twardego?


(Kubametryka4444) #1

Witam. Jest jakiś program który zrobiłby identyczną kopię mojego dysku i byłaby możliwość odtworzenia jej na innym komputerze, żeby było identycznie jak na moim? Czytałem, że Norton Ghost jakoś tak działa, ale ta najnowsza wersja kosztuje chyba 200zł. I ile by zajmowała ta kopia?Z góry dzięki za odpowiedź.PS prosiłbym o link do takiego programu.


(Gryf00n) #2

info

PartImage

CloneZilla

HDD Clone

lub Genius Clone 2008


(floyd) #3

Bzdury!! każdy komputer to nie tylko oprogramowanie ale też sprzęt, a ten na ogól jest w każdym komputerze trochę inny, Różne są karty graficzne, różne twarde dyski i związane z tym różne sterowniki do tych urządzeń, itd itp.

Jeśli kopiujmy dysk systemowy to również zapisane są w tej kopii wszystkie informacje o naszym komputerze i chciałbyś aby to zadziałało na innym komputerze? ? ?

A, może chodzi ci nie o dysk systemowy, ale tylko o dysk z zainstalowanymi programami? To też nie jest możliwe bo podczas instalacji programu zapisywane są różne informacje w rejestrze na dysku systemowym. Bez tych informacji program nie zostanie uruchomiony na innym komputerze. Gdyby się dało robić to co Tobie się śni, to nie trzeba by było kupować żadnych programów. Po prostu ktoś by raz kupił, a potem tylko by się kopiowało. Nawet wygodne. :slight_smile:

Chyba, że chodzi Ci tylko o dysk z danymi np. z muzyką czy obrazkami, no to nie trzeba żadnych specjalnych programów by skopiować jego zawartość i odtwarzać na innym komputerze.


(roobal) #4

Zrób kopię systemu zaraz po instalacji, nie instaluj żadnych sterowników wtedy unikniesz tego o czym pisze floyd. Tutaj masz przepis jak tego dokonać tworzenie-partycji-recovery-przy-pomocy-clonezilla-partimage-t344650.html :wink:

Pozdrawiam!