Jaki przenośny dysk HDD ale... tylko na jedno USB

Tak jak w temacie.

Czy są przenośne dyski HDD które w zupełności zadowolą się jednym gniazdem USB?

Chodzi mi o to aby dysk działał niezawodnie pod odtwarzaczem DVD, wieżą etc.

Domyślam się że będą to dyski 1,8 cala, ale może są też super energooszczędne 2,5 cala.

Proszę o nie pisanie że każdy może działać na jednym, bo otóż nie każdy.

Popularny na allegro transcend storejet25 nie radzi sobie na przedłużaczu, oraz w mojej wieży ani dvd, jedynie pod stacjonarnym kompem działa na jednym usb ale na lapku też nie.

Proszę o sprawdzone dyski, takie które już firmowo mają kabelek na jedno USB ![-o<

Oczywiście. Na przykład zewnętrzne 2,5" (tak zwane gotowce) lub taki sam dysk, ale w kieszeni USB (w takim przypadku kupujesz dowolny dysk 2,5" i pakujesz go do takiej kieszeni)

Sam z powodzeniem używam takiego dysku 2,5" 80 GB wyjętego z mojego laptopa i włożonego do takiej prostej obudowy kupionej na Allegro za 12 zł. Zasilanie wyłącznie z USB

Tak to wiem, tyle że większość potrzebuje więcej niż te 500mA które oferuje jedno USB

Pytam, dokładnie który gotowy dysk zadowoli się jednym slotem USB, bo większość ma dwie końcówki kabla usb

Ciekawe co się dzieje gdy układ zasilania root-hub-a USB nie przewiduje nic ponad 500mA…

Jeżeli posiadasz firewire to są dyski które nie wymagają nic poza nim. (Firewire daje z siebie 60W)

Wtedy inwestuje się w USB 3.0? :slight_smile: