Jaki RAM (256 czy 512)?

Witam.

Mam zamiar dokupić pamięć do komputera. Obecna pamięć jaka w nim jest to 256 RAM.

Chciałby umieścić w nim 512 RAM bądź w ostateczności 256 RAM, ale słyszałem że jak

Dam 512 to może mi zacząć nawalać płyta główna. Więc pytam się was czy doradzacie zamieścić 512 RAM i nie zaszkodzi to w funkcjonowaniu sprzętu.

A oto wymagania mego skromnego kompa:

>Pamięć fizyczna - 256 MB (PC2700 DDR SDRAM)

>Mikroukład płyty głównej - VIA VT8754 Apollo P4X400

>Nazwa płyty głównej - Epox EP-P4X400D (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio)

>Typ procesora - Intel Celeron, 2400 MHz (24 x 100)

Ja też miałęm ten dylemat tylko że mi chodziło o wydajność. Ja uważam że nic płycie głównej się nie stanie bo niby czemu. Ale lepiej kupić 512 bo wtedy za pare miesięcy jak wyjdzie jakaś nowa gra nie będziesz żałował.

Jak nie bedzie działać razem to zostawisz samo 512 :slight_smile:

Mi raczej nie chodzi zabardzo o granie tylko żeby zwiekszyć wydajność aplikacji otwieranych przezemnie i w czasie startu wraz ze systemem.

Wiadomo że bedzie szybciej chodził to fakt.

Czekam na dalesz komentaże.

Złączono Posta : 29.12.2005 (Czw) 0:02

Wiem ale chciałbym mieć tyle żeby już na glanc chodziło.

W końcu w dzisiejszych czasach to standard mieć 512.

Czym większ ilość pamięci RAM tym lepiej, jeżeli masz na tyle kasy to kup sobie dwie kości 512 a tą 256 sprzedaj komuś. będziesz wtedy pewien że kości nie będą sobie nawzajem przeszkadzać (tylko kup tej samej firmy)

No tak a płyta główna wytrzyma to???.Bądż “768 RAM”??W tym szczeguł.

Napewno 512 tak.

A czemu miała by nie wytrzymać przeważnie płyty główne mieszą 2-4 GB pamieci ram, zobacz w instukcji ile mozesz mieć pamieci w swojej płycie, ale z tego co wiem to spokojnie 2 GB, wiec bez obaw

Ja od roku mam 512 i 256 ramu i to nie tej samej firmy - jest w porzo !

Dzieki za rade.:slight_smile: