Jaki RAM (256 czy 512)?

(Anaxdin) #1

Witam.

Mam zamiar dokupić pamięć do komputera. Obecna pamięć jaka w nim jest to 256 RAM.

Chciałby umieścić w nim 512 RAM bądź w ostateczności 256 RAM, ale słyszałem że jak

Dam 512 to może mi zacząć nawalać płyta główna. Więc pytam się was czy doradzacie zamieścić 512 RAM i nie zaszkodzi to w funkcjonowaniu sprzętu.

A oto wymagania mego skromnego kompa:

>Pamięć fizyczna - 256 MB (PC2700 DDR SDRAM)

>Mikroukład płyty głównej - VIA VT8754 Apollo P4X400

>Nazwa płyty głównej - Epox EP-P4X400D (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio)

>Typ procesora - Intel Celeron, 2400 MHz (24 x 100)

(Kamilprymas) #2

Ja też miałęm ten dylemat tylko że mi chodziło o wydajność. Ja uważam że nic płycie głównej się nie stanie bo niby czemu. Ale lepiej kupić 512 bo wtedy za pare miesięcy jak wyjdzie jakaś nowa gra nie będziesz żałował.

(lazikar) #3

Jak nie bedzie działać razem to zostawisz samo 512 :slight_smile:

(Anaxdin) #4

Mi raczej nie chodzi zabardzo o granie tylko żeby zwiekszyć wydajność aplikacji otwieranych przezemnie i w czasie startu wraz ze systemem.

Wiadomo że bedzie szybciej chodził to fakt.

Czekam na dalesz komentaże.

Złączono Posta : 29.12.2005 (Czw) 0:02

Wiem ale chciałbym mieć tyle żeby już na glanc chodziło.

W końcu w dzisiejszych czasach to standard mieć 512.

(Kamilprymas) #5

Czym większ ilość pamięci RAM tym lepiej, jeżeli masz na tyle kasy to kup sobie dwie kości 512 a tą 256 sprzedaj komuś. będziesz wtedy pewien że kości nie będą sobie nawzajem przeszkadzać (tylko kup tej samej firmy)

(Anaxdin) #6

No tak a płyta główna wytrzyma to???.Bądż “768 RAM”??W tym szczeguł.

Napewno 512 tak.

(Kamilprymas) #7

A czemu miała by nie wytrzymać przeważnie płyty główne mieszą 2-4 GB pamieci ram, zobacz w instukcji ile mozesz mieć pamieci w swojej płycie, ale z tego co wiem to spokojnie 2 GB, wiec bez obaw

(Bjkaras) #8

Ja od roku mam 512 i 256 ramu i to nie tej samej firmy - jest w porzo !

(Anaxdin) #9

Dzieki za rade.:slight_smile: