Jaki RAM do Intel Core2Duo E7400

(Pan Emi) #1

Witam!

Tak jak w temacie. Jaki ram polecacie do tego procka?

(Baniapiotr91) #2

Ciekawie ujęte pytanie, nic konkretnego, ale chyba wiem o co Ci chodzi, więc zapytam krótko …

Zamierzasz się bawić w O/C, czy mają to być pamięci do zastosowań domowych/biurowych ?

(Pan Emi) #3

Tak. Pamięci mają być do OC bo samego procka też zamierzam podkręcić na fsb 333 MHz.

Do zastosowań domowych oczywiście. Ten komputer ma być do grania :smiley:

(Baniapiotr91) #4

Podaj jaką masz płytkę główną, dokładnie: model, chipset …

(Pan Emi) #5

Płyta ma być micro-ATX, bo ma mi sie zmieścić pod biurko :smiley:

Mam na myśli obecnie Asusa P5QL-EM, chipset G43.

(Adalbert) #6

Każde robiące 800MHz przy CL4, bądź 1000+MHz przy CL5 będą git. Z tanich masz Patrioty llk, OCZ, A-Daty i GoodRamy Pro.

(Baniapiotr91) #7

Geil, OCZ, Patriot, Mushkin. Najbardziej polecam Ci OCZywiście markę OCZ. Są to naprawde dobre kości. Również Mushiny są niezłe, ale ciężko je dostać.

(Pan Emi) #8

Ale 800MHz czy 1066 MHz?

(Adalbert) #9

Chyba wszystkie pamięci robiące 800MHz przy CL4 pociągną 1000MHz przy CL5 i na odwrót, więc takich jak coś szukaj.

Podaj sklepy z których chciałbyś kupować (bo np. masz je w mieście) to wybierzemy konkretne z konkretnego asortymentu.

(Pan Emi) #10

U mnie tzw. w Lublinie jest sklep komputronik i Vico. No ewentualnie Allegro.

Jakiej firmy RAM najlepiej wybrać?

(Adalbert) #11

No to np. w Vico masz http://sklep.vico.pl/product_info.php/c … _id/132475 - 800MHz przy CL4, jeszcze w radiatorze więc są dobre.

Co do producentów, to w RAMach raczej nie ma to tak dużego znaczenia (w sensie nie ma totalnie słabych firm, których produkty trzeba omijać z daleka).

(Pan Emi) #12

Biore je :smiley: