Jaki RAM do Intel Core2Duo E7400

Witam!

Tak jak w temacie. Jaki ram polecacie do tego procka?

Ciekawie ujęte pytanie, nic konkretnego, ale chyba wiem o co Ci chodzi, więc zapytam krótko …

Zamierzasz się bawić w O/C, czy mają to być pamięci do zastosowań domowych/biurowych ?

Tak. Pamięci mają być do OC bo samego procka też zamierzam podkręcić na fsb 333 MHz.

Do zastosowań domowych oczywiście. Ten komputer ma być do grania :smiley:

Podaj jaką masz płytkę główną, dokładnie: model, chipset …

Płyta ma być micro-ATX, bo ma mi sie zmieścić pod biurko :smiley:

Mam na myśli obecnie Asusa P5QL-EM, chipset G43.

Każde robiące 800MHz przy CL4, bądź 1000+MHz przy CL5 będą git. Z tanich masz Patrioty llk, OCZ, A-Daty i GoodRamy Pro.

Geil, OCZ, Patriot, Mushkin. Najbardziej polecam Ci OCZywiście markę OCZ. Są to naprawde dobre kości. Również Mushiny są niezłe, ale ciężko je dostać.

Ale 800MHz czy 1066 MHz?

Chyba wszystkie pamięci robiące 800MHz przy CL4 pociągną 1000MHz przy CL5 i na odwrót, więc takich jak coś szukaj.

Podaj sklepy z których chciałbyś kupować (bo np. masz je w mieście) to wybierzemy konkretne z konkretnego asortymentu.

U mnie tzw. w Lublinie jest sklep komputronik i Vico. No ewentualnie Allegro.

Jakiej firmy RAM najlepiej wybrać?

No to np. w Vico masz http://sklep.vico.pl/product_info.php/c … _id/132475 - 800MHz przy CL4, jeszcze w radiatorze więc są dobre.

Co do producentów, to w RAMach raczej nie ma to tak dużego znaczenia (w sensie nie ma totalnie słabych firm, których produkty trzeba omijać z daleka).

Biore je :smiley: