Jaki ram kupić ? - Właściwy dobór

Witam !

Chciałem prosić fachowców lub pasjonatów o pomoc w wyborze pamięci ram do mojego komputera, chodzi o ilość kości ( czy jedna czy dwie mniejsze )ich rodzaj, producenta itp. jeśli znajdzie się osoba która jeszcze podeśle mi link do produktu który proponuje bedę bardzo wdzieczny :))

Oto zestaw komputerowy jakim się posługuję:

używałem do wydobycia tych danych EVEREST Home Edition

pł główna - GIGABYTE GA-k8NF-9 (3PCI, 2PCIx1, 1PCI-ex x16, 4 DDR DIMM…

k.graf. - nVidia Geforce 6600 PCI 256 mb

procesor - AMD Athlon 64, 1800 MHZ (9x200) 3000+

typ magistrali: - DDR SDRAM

efektywna częstotliwość taktowania - 402 MHz

szerokość magistrali - 64 bity

Obecnie posiadany ram to: 512 MB (PC 3200 DDR SDRAM)

mogę wydać około 350 zł (+/-) i nie wiem czy warto dokładać ram do tego co mam czy wymienic całkowicie a ten wyjąć ?

Proszę o pomoc i wyrozumiałość, na zadane pytania z checią odpowiem :))

POZDRAWIAM

// Połączono posty.

znajdzie sie ktos chętny do pomocy ?

czy wymienić platforme?, ale za tym pójdzie wymiana procka i pł. gł co wydaje sie mało oplacalne

ogólnie chcę żeby mi sie nie zacinał wiedźmin :))

Pozdrawiam Kamil

jeśli chcesz pograć w wiedźmina to trzeba mocniejszą kartę grafiki

za 350zł będziesz miał 2GB GoodRam PC3200 400MHz

niby można byłoby ten zestaw rozbudować. Kupić jakiegoś Athlona X2 3800+ s939 za ~170zł i podkręcić do 2,0 - 2,5GHz

do tego kartę grafiki Palit 8600GT Sonic+ i można byłoby jeszcze na tym kompie podjechać trochę

jaki masz zasilacz? (marka, model) jedyna opcja żeby to sprawdzić to odkręcić bok obudowy i zobaczyć co jest napisane na nalepce na zasilaczu :stuck_out_tongue:

a więc po rozkręceniu obudowy najpierw przedosałem się przez masę kurzu a potem mym oczom ujzał się napis:

CODEGEN 350W Model 200x

nie wiem czy to wystarczy jak jakieś inne dane potrzeba to dopiszę :))

a ramik w ddr jakbym chcial kupić to najlepiej i najefektywniej jakiej firmy ?

dodatkowo okazało się że mam dwie kosci ramu o czym nie wiedziałem…

  1. rozlożenie np. 2 giga ramu na dwie kości jest efektywniejsze ?

  2. od czego zależy jaka ilość ramu mój komputer obsluży (oczywiście oprócz ilości slotow na pł. gł.) ??

zasilacz do zmiany, codegen to najgorszy ■■■■.

przy płycie obsługującej dual channel jest to niby bardziej wydajne ale różnica w porównaniu z jedną kością jest znikoma

od samej płyty głównej i systemu, windows xp x86 widzi tylko 3GB RAM.

Twoja płyta obsługuje max 4GB RAM DDR, czyli max 1GB w jeden slot.

Jak już pisałem sam RAM to wiedźmina nie pomoże, trzeba mocniejszej karty graficznej. Proca też możesz próbować podkręcić, jak masz kasę to wymień na dwu-rdzeniówkę. Wtedy nawet kare klasy radeon hd3850 możesz wsadzić i jeszcze na tym kompie trochę pojedziesz.

Mówisz o zmianie procka i pewnie masz rację, ale jest kwestia czy znajdę coś ciekawego co obsłuży moja płyta główna, bo jesli nie to czeka mnie wymiana pł.gł. dalej procesor, karta graficzna i nowy ramm wspominałeś już o wymianie zasilacza i ja chcę kupić nowy dysk - więc hehe nowego kompa muszę kupic :))

  • czy jeżeli zdecyduję się na dokupienie samego ramu to sądzisz że 2 kości po 1 giga będą dobrym rozwiązaniem + te dwie które mam już w zestawie zamontowane…

  • masz jakiś godny polecenia zasilacz na oku ?

dzięki za pomoc okazała sie bezcenna

Pozdrawiam

pol16165

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go poprzez nie używanie polskich znaczków (ą, ę, ź, ż, ć, ó, ł, ń). Proszę więc o poprawienie wszystkich swoich postów w tym temacie pod kontem polskich znaczków, przy użyciu przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby, zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje.