Jaki Ram kupić

Witam, chcę dokupić sobie 2GB pamięci RAM tylko zastanawiam się nad kilkoma kwestiami i bardzo proszę o poradę. A więc wcześniej kupiłem 2GB ramu firmy Patriot z radiatorem koloru czarnego DDR2 teraz chciał bym kupić RAM również firmy patriot ale szukając na Allegro zobaczyłem że ram o tych samych parametrach tzw. Taktowanie 800MHz różni się cenowo według mnie tylko pod względem koloru radiatora ponieważ ten z czarnym jest prawie 50 zł droższy a może różnią się one również pod innymi względami? Aha i czy warto kupić ram z radiatorem ponieważ bez radiatora są tańsze?

najlepiej kupić ram 2 kości po 1gb i 800 mhz i wtedy jest lepsza wydajność a jak 4gb ramu to 2 kości po 2gb

Dodane 31.01.2010 (N) 18:44

najlepiej kupić ram 2 kości po 1gb i 800 mhz i wtedy jest lepsza wydajność a jak 4gb ramu to 2 kości po 2gb

Warto kupić ram o tych samych parametrach (częstotliwość i taktowanie), będziesz miał wtedy dual chanel. Wyglądem to się możesz sugerować wybierając laski na dysce i to też nie do końca.

Oczywiście chodziło o opóźnienia nie taktowanie

a jaka będzie różnica w tych pojęciach? bo generalnie mając na myśli wspomniane 800MHz mówimy że częstotliwość taktowania pamięci ram wynosi 800MHz.

bierz pod uwagę częstotliwość i czasy opóźnień tych pamięci.

ale chodzi mi o to czy jest jakaś inna różnica w tych ramach z czarnym a niebieskim radiatorem bo te z czarnym sa droższe no i czy warto w ogóle kupić ram z radiatorem http://allegro.pl/item883733040_patriot … treme.html warto kupić??

a te drugie pamięci z którymi chcesz je porównać to mamy sobie sami znaleźć??

te?? - http://allegro.pl/item903381689_patriot … p_wwa.html

to chyba róznica wynika z opisu??? CL 4 te czarne i CL5 niebieskie, czyli opóźnienie jednego cyklu zegarowego.

jeśli masz te czarne i one także są CL4 to po włożeniu tych niebieskich cały zestaw będzie chodził w CL5 (czyli czarne zwolnią)

możliwe jest też że uda się wykręcić niebieskie o ten cykl, ale tego to już musisz sobie poszukać po konkretnych modelach, czy ktoś to robił, czy mu się udało, a nawet jeśli to Tobie wcale nie musi.

a więc kupiłem te czarne ponieważ i w komputerze mam włożony CL4 bardzo dziękuję za pomoc. Do zamknięcia