Jaki ram na płycie głównej?

Witam

Mam płytę główną http://www.gigabyte.pl/products/mb/spec … s2_30.html i chciałem do niej dokupić 2GB ramu z tej aukcji http://allegro.pl/show_item.php?item=1223752057

Nie wiem tylko czy ta kość się nadaje bo jej taktowanie wynosi 667MHz natomiast płyta obsługuje do 533MHz … Czy jeśli zakupię taki ram automatycznie obniży się taktowanie i będę mógł normalnie pracować ?

Tak, będzie OK, jest bardzo mała szansa, że nie zadziała. Jakie masz obecnie zainstalowane pamięci?

Zwróć uwagę na opis w aukcji “cena za sztukę” - co sprzedający ma na myśli? Dojdzie do tego, ze za jeden moduł (1 GB) pamięci zażąda 155 zł. Najlepiej wyjaśnij to za sprzedającym przed zakupem. Na Twoim miejscu bym kupował od firmy, zawsze masz możliwość żądania wymiany pamięci na podstawie “niezgodności towaru z umową” nawet przez 24 miesiące (nawet używane zakupione przez “Kup Teraz”)

PS. Nie “ramu” tylko " pamięci RAM"

No właśnie też chciałem zrobić coś takiego ^^, tylko problem jest w tym, że pamięci o różnych częstotliwościach potrzebują różnego napięcia zasilającego, z tego co kiedyś czytałem to różnie to wygląda. Jestem laikiem także dzięki jakby ktoś wyprowadził mnie z błędu ;].

W mojej płycie Gigabyte obsługującej pamięci o maksymalnej częstotliwości 800 MHz mam 2 x 512 MB (667 MHz) + 2 x 1 GB (800MHz) i mam wymuszoną pracę na 800 MHz - wszystkie pracują prawidłowo, żadnych napięć nie zmieniałem), z napięciami to głównie przy większych częstotliwościach trzeba “mieszać” (ale to niech potwierdzą Ci, którzy bawią się większymi częstotliwościami pracy pamięci)

PS. Przeczytaj co dopisałem w poprzednim poście o tym sprzedającym.

Hmm… Właśnie u Ciebie płyta obsługuje maksymalnie częstotliwość 800 MHz i kości się z tym zgadzają ale co jest gdy płyta obsługuję mniejsza częstotliwość niż ta którą kolega chce włożyć? Czy napięcie będzie odpowiednie i praca pamięci będzie stabilna?

Aukcja to szczegół bo mogę zamówić każdą inna pamięć chodzi mi tylko czy nie będę miał problemów z uruchomieniem takich kości. Obecnie mam 2x512MB model HYMP564U64BP8 - Hynix.