Jaki RAM?

Witam mam pamiec RAM 256 MB DDR-y ( 266 MHz) na jedej kosci. Chce dokupic troche wiecej i chce wiedziec czy druga kosc musi miec tez 256 MB czy moze byc 128 MB ??

zalecany alby taka sama była i te same parametry (tras , CL, taktowanie i inne co to ich już nie pamiętam)

jeśli chodzi o megabajty to nie koniecznie musi być256 chodź tez radziłbym wziąć 256

Najważniejsze jest aby taktowanie miała to samo.

Pojemność nie musi być ta sama choć również radziłbym zakupić 256MB :slight_smile:

Najlepiej sprzedaj tą i kup moduł 512 MB o najwyższych parametrach jakie obsługuje płyta.

Można wcześniej wgrać najnowszy bios do płyty.

Lub dostosuj się do tego co piszą koledzy,pamiętaj że to zawsze loteria,umów się w sklepie że jak nie będzie chodzić to wymiana na inną lub rezygnacja.

Wszystko zależy od płyty głównej,jak niskiej jakości to mogą być problemy.

Spróbuj poczytac w opisie płyty(prawie zawsze jest) ile możesz dać do poszczególnych banków

jak ma się na dwóch kościach jest nieco szybszy czas dostępu do danych ale jak są dwie to najlepiej identyczne jak wcześniej pisałem

powiem tak : A) dokupic pamiec najlepiej 256 ram bez znaczenia na taktowanie (i tak ta szybsza pamiec bedzie chodziła z ta czestotliwoscia co starsza )[pisze tak bo juz 266 MHz nie sa produkowane]

B) sprzedac i kupic 512 (ale pamietaj ze tez bedzie Ci chodziła z 266MHz- chyba ze płyta pozoli na szybciej)

powinno tak być, ale znam kilka osób u których występują problemy z taką pamięcią, szczególnie jak pamieć jest innego producenta

a u mojego kupla jedna kość przez takie mieszanie się zepsuła więc nie kuś bo może to doprowadzić do nieprzewidzianych efektów.

powiem tak ja mam w domu 256 i 512 na roznych taktowaniach i chodzi ,a to ze cos sie zdarzyło to jest jeden przypadek na milion . producenci na stronach swoich pisza ze pamiec jest kompatybilna w doł

tzn ze taktownaie sie obniza .

zależy którzy producenci i zależy od płyty głównej troche a przypadek nie jeden na milion bo nie zawsze pamięć się spasuje dobrze dlatego najlepiej nie mieszać modeli i taktowania a broń Boże producentów

prędzej powiedziałbym 1 przypadek na 10 jeśli nie dostosujesz sie do wskazówek m89

najlepiej brać identyczne kości bo poco kombinować ?? skąd wiesz czy teraz nie będzie ten

bo wszystko jest możliwe, a przecież można prosto bez ryzyka i kombinowania

powiem tak : wiekszosc proiducentow płyt głownych dopuszcza aby znalazły sie na “pokładzie” pamieci o roznych taktowaniach , nawet roznych producentow . po drugie trudno( a nawte bardzo ) znalezc juz kosci o taktowaniu 266MHz wiec pozostaje nic innego jak sprobowac , (doradzam pojscie z kompem do serwisu i niech sprawdza ) po trzecie : nie ma po trzecie (jesli sie chce to mozna sprawdzic w manualu płyty (nie wiem jakiej płyty) :))

Mniejsza o większość zalecane jest użycie takich samych pamięci a decyzja już należy do ciebie mallele. Ja już nie będe zawierał głosu w tej dyskusji.

Ten i reszta OTów Kosz.

Z pamięciami to zawsze loteria.

Nieraz są identyczne i nie chcą pracować.

Wszystko zależy od producenta płyty jej modelu kontrolera pamięci,producenta pamięci i typu pamięci.

Generalnie najmniej kłopotów jest z markowymi pamięciami i markowymi płytami lub dobra markowa płyta i pamięć noname.

Zawsze zalecam użycie jednego modułu pamięci jest o wiele mniej problemów.

Tak więc Ci co mówią że nie ma problemów z dołożeniem drugiego czy trzeciego modułu pamięci widać że robili to raz w życiu i mieli farta.