Jaki RAM?

(Mbt19) #1

Witam mam pamiec RAM 256 MB DDR-y ( 266 MHz) na jedej kosci. Chce dokupic troche wiecej i chce wiedziec czy druga kosc musi miec tez 256 MB czy moze byc 128 MB ??

(m89) #2

zalecany alby taka sama była i te same parametry (tras , CL, taktowanie i inne co to ich już nie pamiętam)

(Kiepas) #3

jeśli chodzi o megabajty to nie koniecznie musi być256 chodź tez radziłbym wziąć 256

(Damian) #4

Najważniejsze jest aby taktowanie miała to samo.

Pojemność nie musi być ta sama choć również radziłbym zakupić 256MB :slight_smile:

(JNJN) #5

Najlepiej sprzedaj tą i kup moduł 512 MB o najwyższych parametrach jakie obsługuje płyta.

Można wcześniej wgrać najnowszy bios do płyty.

Lub dostosuj się do tego co piszą koledzy,pamiętaj że to zawsze loteria,umów się w sklepie że jak nie będzie chodzić to wymiana na inną lub rezygnacja.

Wszystko zależy od płyty głównej,jak niskiej jakości to mogą być problemy.

(Ewalesz) #6

Spróbuj poczytac w opisie płyty(prawie zawsze jest) ile możesz dać do poszczególnych banków

(m89) #7

jak ma się na dwóch kościach jest nieco szybszy czas dostępu do danych ale jak są dwie to najlepiej identyczne jak wcześniej pisałem

(Yole) #8

powiem tak : A) dokupic pamiec najlepiej 256 ram bez znaczenia na taktowanie (i tak ta szybsza pamiec bedzie chodziła z ta czestotliwoscia co starsza )[pisze tak bo juz 266 MHz nie sa produkowane]

B) sprzedac i kupic 512 (ale pamietaj ze tez bedzie Ci chodziła z 266MHz- chyba ze płyta pozoli na szybciej)

(Kiepas) #9

powinno tak być, ale znam kilka osób u których występują problemy z taką pamięcią, szczególnie jak pamieć jest innego producenta

(m89) #10

a u mojego kupla jedna kość przez takie mieszanie się zepsuła więc nie kuś bo może to doprowadzić do nieprzewidzianych efektów.

(Yole) #11

powiem tak ja mam w domu 256 i 512 na roznych taktowaniach i chodzi ,a to ze cos sie zdarzyło to jest jeden przypadek na milion . producenci na stronach swoich pisza ze pamiec jest kompatybilna w doł

tzn ze taktownaie sie obniza .

(m89) #12

zależy którzy producenci i zależy od płyty głównej troche a przypadek nie jeden na milion bo nie zawsze pamięć się spasuje dobrze dlatego najlepiej nie mieszać modeli i taktowania a broń Boże producentów

(Kiepas) #13

prędzej powiedziałbym 1 przypadek na 10 jeśli nie dostosujesz sie do wskazówek m89

(m89) #14

najlepiej brać identyczne kości bo poco kombinować ?? skąd wiesz czy teraz nie będzie ten

bo wszystko jest możliwe, a przecież można prosto bez ryzyka i kombinowania

(Yole) #15

powiem tak : wiekszosc proiducentow płyt głownych dopuszcza aby znalazły sie na "pokładzie" pamieci o roznych taktowaniach , nawet roznych producentow . po drugie trudno( a nawte bardzo ) znalezc juz kosci o taktowaniu 266MHz wiec pozostaje nic innego jak sprobowac , (doradzam pojscie z kompem do serwisu i niech sprawdza ) po trzecie : nie ma po trzecie (jesli sie chce to mozna sprawdzic w manualu płyty (nie wiem jakiej płyty) :))

(m89) #16

Mniejsza o większość zalecane jest użycie takich samych pamięci a decyzja już należy do ciebie mallele. Ja już nie będe zawierał głosu w tej dyskusji.

(lazikar) #17

Ten i reszta OTów Kosz.

(JNJN) #18

Z pamięciami to zawsze loteria.

Nieraz są identyczne i nie chcą pracować.

Wszystko zależy od producenta płyty jej modelu kontrolera pamięci,producenta pamięci i typu pamięci.

Generalnie najmniej kłopotów jest z markowymi pamięciami i markowymi płytami lub dobra markowa płyta i pamięć noname.

Zawsze zalecam użycie jednego modułu pamięci jest o wiele mniej problemów.

Tak więc Ci co mówią że nie ma problemów z dołożeniem drugiego czy trzeciego modułu pamięci widać że robili to raz w życiu i mieli farta.