Jaki RAM?

Witam!

O tuż chę dokupić do mojego kompa RAM. Tylko że nie wiem jaki i ile będę mógł go dokupić (najlepiej gdyby to był 1gb lub 2), gdyż sie w tym nie orientuje.

Oto moja specyfikacja komputera

  • Windows XP SP3

  • 512MB RAM

  • Inno3D GeForce 7300 GS

  • Intel Celeron CPU 2,80GHz

  • płyta główna ASRock 775i915pl-sata2

Z góry dzięki

P.S.

Komp już swoje lata ma, więc chce z niego wycisnąć ile się da :slight_smile:

Niestety, maksymalnie możesz w komputerze mieć 2GB, i nie w jednej kości tylko 2x1GB DDR. Obsługuje pamięci 400Mhz. Oczywiście włożenie 2x1GB powoduje to że musisz wyciągnąć starą kość 512MB. Pamiętaj, maksymalnie 1GB w jednej kości. Powodzenia :wink:

ok, dzięki, ale mam jeszcze jedno pytanie: jeśli kupię 1gb Ramu 9jedną kostkę) muszę wyjmować tamtą ? te 512mb ?

nie musisz, wtedy będziesz miał 1,5GB zakładając ze masz 512MB szybkości 400Mhz i kupując nową, szybkość ogólna będzie 400Mhz. W przypadku gdy twoja obecna pamięć ma mniejszą przepustowość np. 333Mhz, to wtedy nowa obniży swoje taktowanie, czyli ogółem będzie 333Mhz.

W twoim przypadku jakakolwiek będzie finalna przepustowość nie ma dużego znaczenia, wielkość pamięci znacznie poprawi jakość pracy przy komputerze.

Wielkie dzięki za pomoc :smiley:

Temat do zamknięcia

W razie czego mam na stanie kości 1GB i 512mb DDR1 400mhz do sprzedania za śmieszne pieniądze. Odezwij się na priv jeśli jesteś zainteresowany. Kości są w oryginalnych pudełkach oczywiscie w stanie idealnym :slight_smile: