Jaki rodzaj kości ramu

Witam mam problem z rozpoznaniem kości ram . Pisze tak DDR-400MHz-CL3 . Mam rozumieć że to DDR3 ?

To DDR z opóźnieniem (CL) 3.

Nie, te DDR to tak naprawdę DDR 1, czyli te stare. Cl3 to opóźnienie z jakim pracują, czyli im mniejsze, tym lepiej z reguły.

A jeżeli podłącze inny rodzaj ramu do kompa to coś się stanie . Popsuje się ?

jeżeli uda ci się wcisnąć ten ram (są różne rodzaje) to może nie działać poprawinie. ram należy dobierać odpowiednio do swojej płyty gł.

twój obecny ram to DDR 400MHz PC-3200, więc płyta gł jest raczej dość stara i czasami nie opłaca się inwestować w taki sprzęt.

Żeby podłączyć, najpierw będziesz musiał połamać gniazdo w płycie głównej, gdyż SDR, DDR1, DDR2 i DDR3 mają różniące się od siebie wymiary więc…

No ale jeżeli będę miał DDR1 ?

Nie kombinuj, jeśli masz DDR1 to tylko DDR1 możesz wstawić. Jeśli kupisz kostkę z większym opóźnieniem to obie będą pracowały tak jak ta słabsza, dodatkowo musisz sprawdzić szybkość liczoną w MHz.

Nie zrozumiałem jeśli mam DDR-400MHz-CL3

To musi być DDR-400MHz-CL3 . Tylko może być inne opóźnienie ?

To zależy, różne dziwne rzeczy się dzieją, gdy łączymy kości z różniącym się taktowaniem lub opóźnieniem. Najlepiej dopasowywać dokładnie takie same kości, tych samych producentów.

Zwykle powinno być też 400mhz i też cl3, aby ramy chodziły prawidłowo. Mogą być różni producenci aczkolwiek rzadko ale zdarzają się problemy mimo tego

Do tej płyty z której wyjąłeś tę kość pamięci wejdą tylko DDR. Aby to najlepiej pracowało dokup drugą DDR 400 CL3 - takie właśnie są najbardziej dostępne, więc problemu być nie powinno.

Na 99,9% nie przewidywałbym też kłopotów gdyby to były np. DDR 400 CL 2,5, czy 2 - nigdy nie zdarzyło mi się, aby system pracował niestabilnie na takim układzie.