Jaki router do 2 komputerów

Witam. Mam problem z zakupieniem routera. Internet mam z kablówki, podłaczenie do kompa jest za pomocą kabla ethernetowego. Chce zakupić router do 2 komputerów, gdzie jeden chciałabym podłączyć na kabel a drugi bezprzewodowo. Są to dwa komputery stacjonarnego i nie ejstem w stanie określić kart sieciowych. chciałabym sie dowiedzieć jaki router będzie dobry do właśnie takiego podłączenia i czy w zestawie takiego routera jest już podłączenie bezprzewodowe czy może będę musiała coś dokupować. Proszę o informacje jest to dla mnie bardzo ważne.

pozdrawiam Ania :slight_smile:

Np. Linksys WRT54GL albo ASUS WL-520gU. W komputerze, który będzie się łączył przez Wi-Fi, musisz mieć kartę bezprzewodową, np. PENTAGRAM horNET WiFi PCI

Witam ! a czy mogłabym otrzymać info czy taki zestaw który podałam będzie właśnie spełniał te wszystkie moje oczekiwania bezx zakupu karty bezprzewodowej .? Linksys Zestaw bezprzewodowy 54Mb/s: WRT54GC-EU + WUSB54GC-EU znalazłam go tu http://www.agito.pl/routery_wi_fi/links … 26888.html

z góry dzieki za info :slight_smile:

Tak, to wszystko co potrzebujesz :wink: Będzie działać.

Pamiętaj tylko, że niektórzy ISP ograniczają rozdzielanie sygnału limitując TTL

boziu a co to jest TTL ? przeciez to dla mnie czarna magia. pisałam do sieci czy jest mozliwosc rodzielania sygnału, odpisali ze nie ma problemu.

:slight_smile:

No to nie ma problemu.

TTL-Time to Live, okres życia pakietu jeżeli jest 1 to porozdzielane ale jak nie ma problemu to router ten Ci wystarczy.

a TTL masz dla ciekawośći ;]

Start>uruchom>cmd>ping www.onet.pl i wtedy Ci pinguje onet i masz odpowiedź IP dajmy 30ms(milisekund) i później TTL=64, lub to TTL=1.

ciemna masa ze mnie :slight_smile: ale dziekuje wszystkim za pomoc. jesli bede miec problemu z tym routerkiem do zajrze do was spowrotem

pozdrawiam Ania :wink: :smiley:

tak na marginesie to na niektorych routerach można ustawiać sobie recznie TTL, można zresztą też to zrobić w systemie (zmienić domyślną wartość na +1).