Jaki router do internetu Aster

Witam, posiadam internet od Aster przez kabel, mam od nich router, ale chciałem sobie kupić nowy z WiFi, niestety nie mogę znaleźć odpowiedniego do tego rodzaju połączenia kablowego, poniżej zdjęcie o co chodzi.

6e232aa69517aba6m.jpg

nie widziałem routera na koncenryk poprostu podepnij kabel LAN pod router i bedzie smigac bez problemu

Robiłem już tak

Dobrze mam już router NETGEAR Wireless-G 54 WGR614, teraz jak to wszystko ustawić by działało jak należy…

Dodane 17.10.2010 (N) 17:09

zrobione;]

No i pieknie, jak coś w razie problemów wbijaj na ich oficjalne forum netgearclub, tam jest ziomek od nich z firmy, który zna się na rzeczy.

Bo to nie jest router tylko modem, internet doprowadzony jest przez koncentryk, a do komputera podłącza się kabel na złączy RJ-45, a w niektórych modemach można nawet i przez kabel USB.

Co do konfiguracji routera, to w większości przypadków użytkownicy tej sieci są za NATem, więc podpinasz kabelek do wejścia WAN. W ustawieniach sieci WAN ustawiasz na Dynamic IP (DHCP), w ustawieniach sieci LAN musisz ustawić inną adresację niż przydziela Aster, prawdopodobnie router ma już fabrycznie ustawione IP 192.168.x.x i takie zostaw. W ustawieniach sieci bezprzewodowej, włącz szyfrowanie WPA2 z algorytmem szyfrowania AES, ustaw skomplikowane hasło, składające się z wielkich i małych liter, cyfr oraz różnych znaków. Jeśli chcesz mieć mocne hasło, trudne do złamania, to nie może składać się tylko z liter i cyfr, powinno ono być dość długie - minimum 8 znaków, ja zalecam minimum 20. I oczywiście obowiązkowa zmiana hasła dostępu do routera.

Pozdrawiam!