Jaki router do neostrady 2 Mb?

(Matik777) #1

Witam!

Posiadam neostrade 2 mb i dwa komputery połączone kablem przez karty sieciowe. Doszedł do tego grona jeszcze laptop :slight_smile: oraz telefon z wifi i chciałbym kupić router, który to "uciągnął". Czyli router, do którego kabel idzie z neostradą. Z routera idą dwa kable do komputerów stacjonarnych, a do tego bezprzewodowo do laptopa i telefonu.

Aktualnie myślę nad zakupem Pentagram Cerberus P6331-62 , jednak jest drogi trochę.

Nie chciałbym dużo pieniędzy wydać na router.

(Tliber) #2

Polecam http://www.allegro.pl/item866162766_tp_ ... netia.html :wink: jak zwykle zreszta... :stuck_out_tongue:

(Jsq Spam) #3

Licz się z tym, że pożałujesz, kupisz goooowno i będziesz narzekał.

Często jest tak, że jaka cena taka jakość.

Ten TP Link jest słabiutki. Ostatnio u znajomego w robocie kupili coś takiego żeby wifi było.

Router na parterze, a na piętrze sygnału już nie ma.... i tyle.

a... i nie ważne, jaka to neostrada, ważne że ma być to router wifi z modemem adsl

(Poniaatowski) #4

D-Link DIR-300

Myślę, że godny polecenia - sam mam i naprawdę super się sprawuje.

(PaPuX) #5

Akurat co do marki tp-link się mylisz.

Co ma piernik do wiatraka??

Fala zależna jest od układu anteny i bipolarów w niej użytych a nie od samego generatora gdyż jest zupełnie taki sam jak w tel komórkowych.

osobiście bardzo polecam tp-link TD-W8901G

(Tliber) #6

Kumpel ma DIR-300 i najchętniej by to wyrzucił przez okno. Poza tym to nie jest router do Neo :stuck_out_tongue:

(Jsq Spam) #7

chyba musisz go mieć, hehe :smiley:

Zawsze można dokupić jeszcze modem ADSL :smiley:

(Bogna2009) #8

To niech twój znajomy cienias wreszcie przekręci antenę tak jak powinien - poziomo.

(Jsq Spam) #9

Przekażę tą cenną uwagę.

(PaPuX) #10

Nie.

(Poniaatowski) #11

Czyżby??

(Tliber) #12

No ale trzeba mieć modem. A najlepiej kupić router z modemem :stuck_out_tongue:

(Poniaatowski) #13

No, ale kolega posiada już modem - tak przynajmniej wynika z jego pierwszego postu.

Więc można zaoszczędzić.

Po drugie, patrz kolego, jak się chce to wszystko można znaleźć na google...

http://www.google.pl/search?hl=pl&clien ... 11&spell=1

a w nim tematy o przejściówkach z rj-45 na rj-11...

post1429584.html

post2386191.html

oraz ta obiecana przejściówka

http://allegro.pl/item838960420_przejsc ... a_tvk.html

Dla chcącego, nic trudnego.

I w sumie nie potrzebujemy i modemu i wbudowanego w router wtyku rj-11

(Matik777) #14

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Sądzę, że zrozumieliście w jaki sposób będę korzystał z routera.

Ten TP-link, tani i dobry - jak piszecie. Prawdopodobnie go zakupie.

Tego Pentagrama nie mogę znaleźć w sklepach :confused:

(Mefisto) #15

Pod neo sprawdzony i polecany Netgear DG834G (na allegro ok 170zł), albo jeśli z nowszym standardem N to modele DGN1000/2000 (odpowiednio 150/300Mbit/s). Tplink podany w powyższym linku jest słaby, co innego wyższe (i droższe) modele tej firmy :D. DIR-300 to model do kablówki a nie neo, a poza tym Dlink lubi się sypać, zawieszać, itd :/.

(Ataserwis) #16

nieaktualne

(Mefisto) #17

Bardzo dobrze gada! Nie ma co kombinować z łączeniem linii do routera bez modemu ADSL, w moim poprzednim poście podałem propozycje modeli routerów do neo i tyle. Szkoda roztrząsać temat, bo jak już kolega wyżej napisał, nie da się i kropka. Poza tym router z wbudowanym modemem to same plusy, nie trzeba za każdym razem łączyć się z netem i nie ma takich problemów jak z sagemami od tepsy :slight_smile: