Jaki router do rozdzielenia Chello?

(Michalkarasek) #1

Powiem tak na temat routerów ma zerowe pojęcie. Zamówiłem z bratem internet Chello 2 mega na czas nieokreślony. Mamy 2 kompy, konsultant mi doradził aby kupił router na własną rękę bo wyjdzie taniej niż u nich. No i moje pytanie jest takie co mam wybrać, zależy mi wyłącznie na tym by dobrze rozdzielało łączę. Nie musi mieć żadnych bajerów ani multum opcji. Może być kablowy jak i bezprzewodowy (wolał bym jednak ten drugi). Cena max do 150zł. Co polecacie.

(system) #2

jako że to kablówka,

router najlepiej wi-fi z wejściem WAN.

(Michalkarasek) #3

Jak już mówiłem w ogóle się na tym nie znam (nawet nie mam pojęcia co to jest za wejście te WAN), możecie więc podać jakieś konkretne modele.

(PaPuX) #4

WAN to wejście (gniazdo rj45) do routera którym dostarczany jest internet z modemu chello.

Taki w miarę najtańszy:

http://www.allegro.pl/item225871921_rou ... 5dbi_.html

(Michalkarasek) #5

Mam jeszcze jedno pytanie jeśli on jest bezprzewodowy to czy kompy muszą posiadać bezprzewodowe karty sieciowe, czy odbiorniki dostarczane są wraz z routerem.

(PaPuX) #6

Tak musisz zakupić karty WiFi

Linki nieaktywne

(mrbungle) #7

Proponuję Linksysa WRT54GL lub pochodne wersje.

Odradzam zakup "taniego" sprzetu typu: TP-Link, D-Link, SMC... - w większości przypadków sprzęt po roku, 2 latach idzie do śmieci... przepraszam: do utylizacji :stuck_out_tongue:

co tu dużo mowić: Linksys jest wykupiony przez Cisco - światowego lidera w zakresie sieci LAN, WAN, nie wspominając o certyfikatach sieciowych gratyfikowanych na całym świecie :wink:

(Michalkarasek) #8

pomyślimy zobaczymy #-o