Jaki router do rozdzielenia Chello?

Powiem tak na temat routerów ma zerowe pojęcie. Zamówiłem z bratem internet Chello 2 mega na czas nieokreślony. Mamy 2 kompy, konsultant mi doradził aby kupił router na własną rękę bo wyjdzie taniej niż u nich. No i moje pytanie jest takie co mam wybrać, zależy mi wyłącznie na tym by dobrze rozdzielało łączę. Nie musi mieć żadnych bajerów ani multum opcji. Może być kablowy jak i bezprzewodowy (wolał bym jednak ten drugi). Cena max do 150zł. Co polecacie.

jako że to kablówka,

router najlepiej wi-fi z wejściem WAN.

Jak już mówiłem w ogóle się na tym nie znam (nawet nie mam pojęcia co to jest za wejście te WAN), możecie więc podać jakieś konkretne modele.

WAN to wejście (gniazdo rj45) do routera którym dostarczany jest internet z modemu chello.

Taki w miarę najtańszy:

http://www.allegro.pl/item225871921_rou … 5dbi_.html

Mam jeszcze jedno pytanie jeśli on jest bezprzewodowy to czy kompy muszą posiadać bezprzewodowe karty sieciowe, czy odbiorniki dostarczane są wraz z routerem.

Tak musisz zakupić karty WiFi

Linki nieaktywne

Proponuję Linksysa WRT54GL lub pochodne wersje.

Odradzam zakup “taniego” sprzetu typu: TP-Link, D-Link, SMC… - w większości przypadków sprzęt po roku, 2 latach idzie do śmieci… przepraszam: do utylizacji :stuck_out_tongue:

co tu dużo mowić: Linksys jest wykupiony przez Cisco - światowego lidera w zakresie sieci LAN, WAN, nie wspominając o certyfikatach sieciowych gratyfikowanych na całym świecie :wink:

pomyślimy zobaczymy #-o